“ÜLKEMİZİ HALKLAR BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜRELİM” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“ÜLKEMİZİ HALKLAR BAHÇESİNE DÖNÜŞTÜRELİM”

Bu haber 02 Ekim 2019 - 8:24 'de eklendi ve 182 kez görüntülendi.

Başlık ana sayfada devam çerde

HDP Hatay İl Eş Başkanları Sultan Başaran ve Kerem Nalbant ortak basın açıklamasında bulundular.

Yapılan ortak açıklamada, “Örgütlülüğümüz özgürlüğümüzdür şiarıyla HDP Hatay il örgütü olarak 3.olağan kongresine gidiyoruz. Bugün itibarıyla kongre hazırlık çalışmalarının startını vermiş bulunmaktayız.

4 yıla yakın bir süredir, AKP ve MHP iktidarı tarafından yoğun baskı, gözaltı ve tutuklamalara rağmen partimiz HDP dimdik ayakta kaldı ve kalmaya devam edecektir. İktidar erkinin, yasaklayıcı ve sansürcü anlayışına inat, HDP’nin bu topraklarda ektiyi tohumlar toprakla buluştu, filizlendi boy verdi ve boy vermeğe devam edecektir.

Bizler, AKP ve MHP faşist bloğu gibi siyaseti sırça köşklerde icra etmiyoruz. Bizler, sokaklarda, tarlalarda, fabrikalarda, okullarda zalimlere karşı mazlumların yanında, hak, hukuk, adalet, barış, demokrasi ve özgürlük için yaşamın her alanında yer aldık ve tereddütsüz almaya devam edeceğiz.

17 yılı aşkın AKP, neo liberal politikaları sonucu, ekonomiye, doğaya, kadına ve gençliğe verdiği zararı komu oyundan gizleme adı altında partimizin, Eş genel başkanlarına, Milletvekillerine, seçilmiş belediye başkanlarına ve üyelerimize saldırtıp tutuklatarak başarabileceğine inanıyorsa yanılıyor. Yeryüzünde bir tek HDP’li kalsa da bu çirkin yanlışlarınızı yüzünüze vurmaya devam edecektir.

Türkiye’de, AKP iktidarı ile birlikte, yozlaşmanın, yabancılaşmanın ve çürümüşlüğün had safhada olduğu bir dönemde tüm halkların, inançların, renklerin ve kültürlerin umudu olan partimiz HDP’nin önemi artmış bulunmaktadır

Hatay da yaşayan tüm halklara çağrımızdır; gelin umudu hep birlikte büyütüp, ülkemizi halklar bahçesine dönüştürelim” ifadelerine yer verildi.

Haber Merkezi