ÜST REKLAM

logo

reklam
15 Mayıs 2017

UÇURTMALAR DÜŞLERLE YÜKSELDİLER

Düş Elçileri; içinde yaşadığı doğaya saygılı, uçurtma uçurmayı merak eden, doğa ile iç içe renkli bir hafta sonu geçirmek isteyen gençlerle Cumartesi günü  Çevlik Sahili’nde biraraya geldiler. 15-25 yaş arasındaki katılımcılar, ulaşım ve ücretsiz uçurtma kontenjanından Alikev organizasyonundan yararlandılar. Sahil temizliği ile başlayan süreç gökyüzünde oluşan gök kuşağıyla renklendi.

Düş Elçileri Alikev adına yaptıkları açıklamada, “havaların ısınmasıyla birlikte denizlere varan sokaklara çıkacağımız, sahilleri dolduracağımız günler geldi. Ali İsmail Korkmaz’ın toplum için gençlik düşüncesini bıraktığı yerden devam ettiren Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Düş Elçileri’nin düzenleyeceği Doğa İçin Uçurtma etkinliği sadece uçurtma uçurmak için değildir.

ALİKEV Düş Elçisi gençler, doğayla iç içe ve uyumlu bir yaşam felsefesi ile hareket ediyor. Yaz aylarının başlamasıyla birlikte sahilleri dolduran ziyaretçilerin bıraktıkları çöplerin yarattığı kirliliğe dikkat çekmek için bir etkinlik düzenledik. Önce Çevlik sahilini temizleyerek topluma örnek olmak isteiyoruz. Şuanda burada 38 genç yanı sıra halktan kişiler temizliğe katıldı.

Düş Elçileri; içinde yaşadığı doğaya saygılı, uçurtma uçurmayı merak eden, doğa ile iç içe renkli bir hafta sonu geçirmek isteyen gençlerle buradaydı. Bu etkinlik her yıl yaza girerken tekrar edecek. Hem temizliğe dikkat çekecek hem de uçurtmalarımızı gökyüzüne salacağız. Alikev’e destekler güzel. Biz genç kardeşlerimize de sizler aracılığıyla seslenmek istiyoruz, projelerinizi bize getirin, size destek olalım”dedi.

Ali İsmail Korkmaz Vakfı (ALİKEV) Düş Elçileri, Düş Elçileri hakkında bilgi vererek, “Düş Elçileri, 15-25 yaş aralığındaki aktif gençlerden oluşan, topluma fayda sağlayacak ve kendi kişisel gelişimlerini destekleyecek sosyal sorumluluk projeleri geliştiren bir gönüllülük programıdır. Düş Elçileri kendi sosyal sorumluluk projelerini üretmek için eğitimler alır, projelerini hayata geçirir ve projelerinde gönüllü olarak yer alır. Düş Elçileri; siyasi olarak tarafsız, her türlü ayrımcılığa karşı bir gençlik programı olarak gençliğin enerjisiyle topluma fayda sağlamak amacıyla çalışmalarını yürütür.

ALİKEV, gençlerin daha önyargısız, daha çatışmasız, daha eşitlikçi ve daha sosyal bireyler haline gelmesi için çalışır ve düşlerini gerçekleştirmek isteyen gençlerin hayata geçireceği projeler için eğitim ve finansman desteği sağlar”ifadesinde bulundular.

Share
646 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?