ÜST REKLAM

logo

reklam
09 Mart 2017

TUTUKLU AİLELERİ: KEYFİLİK, 64 GÜNDÜR SÜRÜYOR

 

 

64 gün önce şafak operasyonu ile gözaltına alınan ve hala tutuklu olan 13 devrimci ailesi, dün yine CHP Samandağ İlçe Teşkilatında İlçe Teşkilat Başkanı İbrahim Aydoğan ile bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalıştılar.

Tutuklu yakınları, her hafta olduğu gibi dün de basın açıklaması düzenlerlerken, yakınlarının keyfi bir şekilde 64 gündür tutulduklarını belirttiler.

Tutuklu aileleri düzenledikleri basın açıklamasında yaptıkları açıklamada ”Baskı ve zulme son verilsin, komplolarla tutuklananlar serbest bırakılsın.

AKP OHAL’i bahane ederek halka baskı yaparak, tutuklayarak, sindirmeye çalışarak yönetememe krizini bu şekilde çözmeye çalışmaktadır. Türkiye genelinde akademisyen, memur, öğrenci, mühendis ve birçok işyerinde kendinden olmayan binlerce işçiye emekçiye işinden atarak devrimci demokrat kimliği olan insanları yok etmeye yönelik saldırılar devam etmektedir. 5 Ocak 2017’den bu yana 13 halk çocuğu devrimci demokrat hiçbir delil olmaksızın komplolarla tutuklu bulunmaktadır.

Bu saldırılarla, tutuklamakla kalmıyor hapishaneler içinde tutuklulara işkenceler yapılmakta, hakları olan iletişim ve yayın hakkını gasp etmektedirler. Bunun yanında tutukluları sürgün ederek biz aileleri cezalandırmaya çalışmaktadırlar.

AKP faşizmi şunu anlamalı biz tutuklu aileleri eşlerimizi, çocuklarımızı zulmün eline bırakmayacağız. Biz çocuklarımızı AKP ve onun emrindeki ruh hastası işkencecilere katlettirmek için, işkence yaptırmak için büyütmedik. Biz aileler ne olursa olsun çocuklarımızı sahiplenmeye devam edeceğiz. Çünkü biz çok iyi biliyoruz ki komplolarla tutuklananlar hırsızlık yapmadı, ihaleye fesat karıştırmadı, halkın sağlığı ile oynamadı, kendileri için hiçbir zaman hiçbir şey yapmadılar.

Tutukluları tüm Samandağ ve Antakya halkı çok iyi bilir. Nerede bir haksızlık varsa her zaman onun yanında oldular. Bunu ne biz nede tutuklular hiçbir zaman inkar etmemektedir. Eğer bu bir suç ise bizler ve eşlerimiz çocuklarımız bu suçu işlemeye devam edecek, AKP’nin bu hukuksuz ve faşist politikalarına boyun eğmeyeceğiz.

Çünkü biz, çocuklarımıza yaşanılabilir bir dünya bırakmak istiyoruz.

Tutuklanan devrimciler ve geleceksiz bırakılan çocuklarımız için mücadeleye dört elle sarılacağız, bizi bundan hiçbir güç alıkoyamaz. Çünkü biz halkız ve haklıyız, haksızlığa boyun eğmeyeceğiz, zira boyun eğersek onurumuzu da kaybederiz. Bizim onurumuz ve şerefimizden başka kaybedecek bir şeyimiz yok. Mücadele edersek çocuklarımıza bir gelecek kazandırabiliriz. Halkımız! Her zaman devrimcilere sahip çıkın, her daim onlar zalimin zulmü karşısında oldular. Bizler de bu mücadeleye sahip çıkalım., AKP’nin baskılarına boyun eğmeyelim, mücadeleyi birlikte büyütelim Mücadele edersek birlikte bir dünya kazanırız; ama eğer mücadele etmezsek çocuklarımızın geleceğini kaybederiz.

Faşizmin zulmüne boyun eğmeyelim, faşizme karşı omuz omuza.

Komplolarla tutuklanan 13 devrimci serbest bırakılsın.” ifadelerine yer verirlerken, açıklamadan sonra söz alan CHP Samandağ İlçe Teşkilat Başkanı İbrahim Aydoğan, ”ailelerin feryatlarını duyuyorsunuz, aileler ‘adalet, çocuklarımızı istiyoruz, keyfi tutuklamalara son verilsin’ diyorlar. AKP artık bu ülkeyi yönetemiyor, AKP ellerini bir an önce halkın çocuklarının yakasından silkmelidir, çıkarmalıdır. Artık AKP Antidemokratik Uygulamalarla Bu Ülkeyi Yönetmeye çalışıyor. Baskıların, zulmün olduğu yerde demokrasiden asla bahsedilemez. Bugün 8 Mart dünya kadınlar günü, bugün bu analarımız ‘bize çocuklarımızı geri verin, çekin o kirli ellerinizi çocuklarımızın üstünden’ diyorlar, biz de bu analarımızın yüreği sesi olacağız. Bizler bu analarımızın her zaman yanında olacağız” ifadelerini kullandı.

Haber-foto:Ümit sağaltıcı

Share
593 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?