"TURŞUSUNU KURDUĞUN DEĞERLERİ ORTAYA KOY!" - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“TURŞUSUNU KURDUĞUN DEĞERLERİ ORTAYA KOY!”

Bu haber 31 Aralık 2018 - 8:35 'de eklendi ve 146 kez görüntülendi.

İlçemiz esnaflarından Selim Kamacı yaklaşan yerel seçimler öncesinde Samandağ halkına seslenerek eski çağdaş, ilerici, adil, demokrat, özgür, bağımsız, halkçı, Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Samandağ insanı profilinin nereye gittiğini sordu. Konu üzerine bir açıklamada bulunan Kamacı, “Yıllardır bir kavanoza hapsederek turşusunu kurduğumuz değerlerimiz çıkarıp ortaya koymanın zamanı gelmedi mi?” dedi.

Kamacı açıklamasında; “Değerli Samandağ halkı: Bildiğiniz üzere 2019 Mart ayında gerçekleşecek mahalli idareler seçimlerinin yaklaşması neticesinde yerel seçimler gündemin ilk sıralarına yerleşmiş bulunmaktadır. Bu kapsamda halkımız oy verdiği siyasi partilerin tayin edecekleri başkan adaylarına odaklanmış bulunmaktadır.

Siyasi parti yöneticileri de her daim olduğu gibi halkın isteklerini bertaraf ederek Ankara’daki masaları başlarında Samandağ halkının geleceğini, kaderini tayin etme zahmetine girmiş bulunmaktadırlar.

Yıllar boyunca bu çark hep aynı yönde dönmüştür.

Siyasiler Samandağ halkına yakışan halkta karşılığı olan, ahlaklı, dürüst, bilgili, ilerici, çağdaş, halkçı, eşitlikçi adaylar tayin edip halkı memnun etmek yerine veya halka sormak sureti ile belirlemek yerine, kendisini tayin eden Partisi’nin isteklerini yerine getirmeyi kabul eden; biatkar, zayıf karakterli, yalaka, hortumcu, gaspçı, halkına ihanet eden aday profilini dayattıklarına şahit olmaktayız.

Bu noktada Samandağ halkının ve çocuklarımızın geleceği yok olmaktadır. Bu noktada partide güven ile birlikte oy kaybetmektedir.

Geldiğimiz 2019 yılında maalesef hala aynı kuralların geçerliliğini koruduğuna şahit olmaktayız. Halk oy verdiği yücelttiği ve biat ettiği siyasi partisinden adeta kendi öz haklarını dahi yalvararak dilendiğinin devam etmekte olduğunu görmekteyiz.

Değerli Samandağ halkı: Çağdaş, ilerici, adil, demokrat, özgür, bağımsız, halkçı, Cumhuriyetçi, Atatürkçü, Samandağ insanı profili nereye gitti?

Yıllardır bir kavanoza hapsederek turşusunu kurduğumuz bu değerleri çıkarıp ortaya koymanın zamanı gelmedi mi?

Siyasi partiler tarafından iradenize, aklınıza, fikrinize, dünya görüşünüze konan ipoteği, uygulanan baskıları reddederek sizi yönetecek, temsil edecek, başkan ve meclisi kendi iradeniz ile seçebilme hakkınızı kullanmanızın zamanı gelmedi mi?

Partinin dayattığı ve zoraki seçtiğiniz aday ve yöneticilerin, haklarınızı hortumlamasına, gasp etmesine, çalmasına talan etmesine hala suskun kalmaya, onlardan çekinmeye, korkmaya devam mı edeceksiniz?

Yıllardır bu tür olumsuzluklara maruz kalmış Samandağ halkının genel ve yerel seçimlerde istisnasız ve kararlılıkla oy verdiği CHP’den: İnsanlık değerleri adına, ilericilik, çağdaşlık adına verdikleri oylar hatırına bir gönül alma ziyareti, teşekkür ziyareti, aday belirlenirken fikir sorma ziyareti veya Belediye yönetiminin halka karşı görevlerini yerine getirip getirmediğini halkın Belediye yönetiminden beklentilerini sorgulamaya yönelik ziyaretler gerçekleştirilmesi tenezzülü ve zahmetinde bulunulması beklentisiydi.

Ancak maalesef ki sonuç hayal ve gönül kırıklığı ile sonuçlanmaktadır.

Maalesef CHP Her daim: Samandağ halkı: Uysaldır, bize kırılmaz, bize itiraz etmez, çantada kekliktir, bize oy vermek zorundadır. Düşüncesine kapılmaktadır.

Samandağ halkını: 5 yılda bir oy istemek ve aday dayatmak üzere ziyaret etmek yeter düşüncesinin ve uygulamaların hâkim olduğu bir C.H.P. zihniyeti ile karşı karşıya kalmaktayız.

“Sayın CHP: Sinirler Gergin, Sabır Taşmıştır”                                                                   

Samandağ halkının ezici çoğunluğu halkına zulmeden, halkın mallarını, haklarını talan eden, gasp eden, toplumsal barışı bozan, beceriksiz, halk tarafından mekruh olan, müteahhit ve emlakçı zihniyetli M. Nehir ve ekibinin tekrar aday yapılmasını şiddetle red etmektedir.

Halka rağmen M. Nehir’in aday yapılması C.H. halkını hor hakir görmesi demek olacaktır. P’nin Samandağ CHP Genel Merkezi Samandağ halkına rağmen şayet M. Nehir’i aday yapmakta direnir ve dayatırsa Samandağ Halkı: CHP Genel Merkezinin bu kararını tanımayacaktır. Bu gelişme mukabilinde Samandağ Halkı: Atatürk’ün kurduğu CHP’nin orijinal ayarları doğrultusunda çağdaş, ilerici, adil, halkçı, demokrat, basiretli, dürüst bir aday ve meclis seçmek üzere Samandağ Cumhuriyet Halk Partisi çatısını oluşturarak Atatürk ve ilkeleri doğrultusunda yerel seçimlere girme kararlılığında olup bu yönde örgütlüğünü sürdürmektedir. Değerli Samandağ halkına sevgi ve saygılarımızı sunarak ilan ederiz” dedi.

Haber – Foto: Hasan Dadük