ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Temmuz 2017

“TÜRKİYE DİN DEVLETİ DEĞİLDİR”

Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, TBMM’ye sunulmak üzere hazırlandığı belirtilen, ‘il ve ilçe müftülerine resmi nikâh kıyılması yetkisi’ verilmesi teklifine karşı olduklarını bildirdi. Baro Başkanı Av. Dönmez, gerekçe olarak da, “Türkiye -din devleti- değildir” diyerek bir açıklamada bulundu.

Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, sosyal medyada yer alan açıklamasında; “Tasarıya göre, evlendirme yetkisi bulunan görevliler arasına il ve ilçe müftüleri de ekleniyor. Gerekçesi, ‘Vatandaşlarımızın evlenme işlemlerini kolaylaştırmak, daha kolay ve seri bir şekilde hizmet almalarını sağlamak…’ Evlendirme daireleri, evlenme işlemlerini çok mu zor ve zahmetli mi yapıyordu? Öyleyse bürokrasiyi azaltır, evlendirme memurlarını arttırırsınız sorun çözülür. Ancak tasarı ile birlikte, ‘ülke fabrika ayarlarına geri dönüyor’ diye sevinenler var. Tasarı, fabrika ayarları hesabı ile gündeme gelmiş ise, Türkiye’nin bir din devleti olmadığını, devletin bir dininin olamayacağını hatırlatırız. Türkiye’de yaşayan tüm inanç sahiplerini kapsamayacak bir düzenlemenin sadece toplum arasında huzursuzluk ve nifak yaratmaya yarayacağını bilmek gerekiyor.

Bu gibi çomak sokmaların sonunda geldi FETÖ. Bir yerde, ‘FETÖ bunları yaptı, bunları etti’ deyip FETÖ tarzı işler yapacaksanız, ya o zaman FETÖ’den sızlanmayı bırakacaksınız ya da FETÖ vari işler yapmayacaksınız.” Dedi.

Haber Merkezi

 

 

 

Share
441 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?