“TÜRKİYE DİN DEVLETİ DEĞİLDİR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“TÜRKİYE DİN DEVLETİ DEĞİLDİR”

Bu haber 28 Temmuz 2017 - 9:22 'de eklendi ve 254 kez görüntülendi.

Hatay Barosu Başkanı Ekrem Dönmez, TBMM’ye sunulmak üzere hazırlandığı belirtilen, ‘il ve ilçe müftülerine resmi nikâh kıyılması yetkisi’ verilmesi teklifine karşı olduklarını bildirdi. Baro Başkanı Av. Dönmez, gerekçe olarak da, “Türkiye -din devleti- değildir” diyerek bir açıklamada bulundu.

Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, sosyal medyada yer alan açıklamasında; “Tasarıya göre, evlendirme yetkisi bulunan görevliler arasına il ve ilçe müftüleri de ekleniyor. Gerekçesi, ‘Vatandaşlarımızın evlenme işlemlerini kolaylaştırmak, daha kolay ve seri bir şekilde hizmet almalarını sağlamak…’ Evlendirme daireleri, evlenme işlemlerini çok mu zor ve zahmetli mi yapıyordu? Öyleyse bürokrasiyi azaltır, evlendirme memurlarını arttırırsınız sorun çözülür. Ancak tasarı ile birlikte, ‘ülke fabrika ayarlarına geri dönüyor’ diye sevinenler var. Tasarı, fabrika ayarları hesabı ile gündeme gelmiş ise, Türkiye’nin bir din devleti olmadığını, devletin bir dininin olamayacağını hatırlatırız. Türkiye’de yaşayan tüm inanç sahiplerini kapsamayacak bir düzenlemenin sadece toplum arasında huzursuzluk ve nifak yaratmaya yarayacağını bilmek gerekiyor.

Bu gibi çomak sokmaların sonunda geldi FETÖ. Bir yerde, ‘FETÖ bunları fevzi çakmak escort yaptı, bunları etti’ deyip FETÖ tarzı işler yapacaksanız, ya o zaman FETÖ’den sızlanmayı bırakacaksınız ya da FETÖ vari işler yapmayacaksınız.” Dedi.

Haber Merkezi