Türk Milletinin Mazisini Anlatan İstiklal Marşı’na Özel 101. YIL DÖNÜM TÖRENİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Türk Milletinin Mazisini Anlatan İstiklal Marşı’na Özel 101. YIL DÖNÜM TÖRENİ

Bu haber 15 Mart 2022 - 13:06 'de eklendi ve 144 kez görüntülendi.

Türk Milleti’nin dünyaya bildirisi ve bağımsızlığının tescili olduğunu belirteren, milletin acılarını, mazisini, kültürünü, çilelerini ve bunların çarelerinin anlatıldığı İstiklal Marşının Kabulü’nün 101. Yıl Dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma programı İlçemiz Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İstiklal Marşımızın kabul edilmesinin 101. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma etkinlikleri kapsamındaki tören,  Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Program; günün anlam ve önemini belirten konuşmanın Samandağ Zübeyde Hanım M.T.A.L  Tarih Öğretmeni Semire Yüksek Şahutoğlu  tarafından okunması, Mehmet Akif Ersoy’un yaşamı konu edinen sinevizyon gösterisi,  Samandağ Zübeyde Hanım M.T.A.L  öğrencilerinin hazırladığı Oratoryo sunumu ve müzik dinletisi  ile devam etti.

İlçe Kaymakamımız Sayın Murat KÜTÜK; anma etkinliği kapsamında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencileri tebrik ederek kendilerine ödüllerini verdi. Kaymakam Kütük,  programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

İstiklal Marşı’nın kabulünün 101. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen etkinliğe; İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Samandağ Cumhuriyet Başsavcısı Abdullah Fatih Bildik, Samandağ Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Demir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Menderes Tunç, İlçe Emniyet Müdürü Asuman Karacık, Ak Parti Hatay İl Yöneticisi ve Samandağ Koordinatörü Hasan Arslan, Daire Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Program okul öğrencileri Sıla Açıkel ve Yeşim Açar’ın okuduğu şiirlerle devam eden program, sinevizyon gösterimi, Oratoryo gösterisi ve ardından İngilizce Öğretmeni Seyfettin Soğuksu yönetimindeki müzik grubunun müzik dinletisiyle devam etti.

Okullar arası en iyi İstiklal Marşı okuma yarışmasında birinci olan Zeynep Bozan tarafından İstiklal Marşı okundu. Program Resim, Şiir ve Kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilere protokol üyeleri tarafından ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı