logo

reklam

TÜRK ASKERİNE HELALİ HOŞ OLSUN.

Hatay’lı Nazime Nine’ nin kefen parası Mehmetçiğe bağış oldu. Hatay’ın Altınözü ilçesinde, 78 yaşındaki Nazime Sipahi, biriktirdiği kefen parasını Zeytin Dalı Harekatı’na destek olmak için Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışladı.

Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi himayelerinde düzenlenen Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yardım kampanyasına bağış yapan Nazime Sipahi, kefen parasını banka hesabına yatırarak, bağış dekontunu Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur ve Belediye Başkanı Rıfat Sarı’ya teslim etti. Kefen parası olarak biriktirdiği parayı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlamak istediğini belirten Sipahi, “Kahraman Mehmetçiklerimiz Afrin’de bizim için, çocuklarımız için, geleceğimiz için canını feda ediyor. Biz böyle eli kolu bağlı oturamayız. Bir tek emekli param var. Onunla geçinmeye çalışıyorum. Kefen parası olarak biriktirdiğim parayı Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na bağışlamak istedim. Keşke daha çok param olsa da yardımım biraz daha büyük olsaydı.

Devletimiz tarafından teröristleri yok etmek amacıyla Afrin’d

eki savaş bittiğinde kurban keseceğim. Onlar orada, biz de burada onlara dua ediyoruz. Rabbim; Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, askerimizin, devlet büyüklerimizin yanında olsun” dedi.

Kaymakam Bülent Uygur ise, Anadolu insanının vefakar örneklerinin daha öncesinde İstiklal Harbi’nde sergilendiğini kaydetti. Uygur, “Altınözü Kaymakamlığı ve Altınözü Belediyesi himayelerinde düzenlediğimiz Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı yardım kampanyasına, kumbaralarındaki paralarını bağışlayan evlatlarımız, emekli maaşlarını yatıran emeklilerimiz, işletmelerindeki gelirlerini bağışlayan esnaflarımız ve kefen parasını ordusu, bayrağı ve milleti için yatıran vatandaşlarımız bulunmaktadır. Anadolu insanı bu vefakar örnekleri daha öncesinde İstiklal Harbi’ nde sergilemişti. Anadolu halkı evinde ne varsa askerin ihtiyacı için harcamıştı.  Bütün Anadolu halkı, İstiklal Harbi için seferber olmuştu.

Bugün milletimizin bu noktada desteklerini kabul etmemiz, devletimizin ihtiyaç duyduğundan değildir. Bizim Anadolu coğrafyasında İstiklal Harbi’ndeki gibi bir ruha ihtiyacımız vardı.

Bizlerin, Erzurum’daki Nene Hatun’a, Kastamonu’daki Fatma Seher Hanım’a ve Altınözü’ndeki Nazime ninemizin sergilediği ruha ihtiyacımız vardı. Tüm Altınözülü vatandaşlarımıza Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na yapmış oldukları bağış için tekrardan teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HaberMerkezi

 

Share
240 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?