logo

reklam

  TURİZMCİ YANIYOR!

 

Samandağ Turizm İşletmecileri ve Yatırımcılar Derneği Milletvekili Serkan Topal, CHP İlçe Başkanı Turgay Abacı ve İlçe Örgütü’nü ağırladı. Her geçen gün kan kaybeden Turizm sektörünün şövalyelileri, sorunlarının bir an önce çözülmesini istiyorlar. Misafirlerini ağırlayan SATİYAD Yöneticileri Başkan Tahsin Boğday, sözcülüğünde sıkıntılarını dil getirdiler.

SATİYAD Başkanı Boğday, katılımcıları selamlayan konuşması sonrası ‘ bu nazik ziyaretinizden dolayı SADİYAD adına teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum. Derneğimiz yaklaşık iki yıldan beri faaliyette bulunmaktadır. Bu derneği bilindiği üzere Samandağı’nda ki işletmeci ve turizm yatırımcılarını bir araya getirmek, sorunlara birlikte çözüm bulmak ve örgütlenmek amacı ile kurduk. Şuanda yaşadığımız başlıca sorunları ve bazı talepleri size iletmek istiyorum.

1-Çevlik – Arsuz yolunun açılması.

2-Büyük şehir tarafından bizden alınmakta olan eğlence vergisinin kaldırılması.

3-Deniz Çevlik sahil yolunun acilen kalıcı bir çözüme ulaştırılması.

4-Bütün esnafımızı mağdur eden ve sık sık gerçekleşen elektrik kesintilerinin giderilmesi.

5-Sivrisinek sorunlarının sona erdirilmesi.

6-Büyükşehir Belediyesinin burada yapacağı turizme yönelik projelerin hayata geçirilmesi.

7-Büyükşehir tarafından hazırlanan ve turizme çok büyük katkılar yapacağına inandığımız HADO projesinin aksamasında rol alan AKP‘nin belediye meclis üyelerinin bu tavrını üzüntü ile karşılıyoruz”dedi.

SATİYAD üyesi diğer işletmecileri de söz alarak yaşadıkları sıkıntıları anlatıp, çözüm talebinde bulundular.

Milletvekili Topal’ın ziyaretine Şam Üniversitesi öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Yuva yanı sıra İlçemiz Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı mustafa terzi de katılım gösterirken; Vekil Topal, sıkıtı ve talepleri not alarak ‘Halkın iktidarında Turizm İşletmecilerinin de yüzü gülecek’ diyerek söz verdi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
236 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?