logo

reklam

“TURİZM VE ÜRETİM YÖNÜNDEN EKSİĞİMİZ VAR”

İlçemizde faaliyet gösteren Yeşil Konak Cafe – Restaurant işletme sahibi Özcan Özçelik, İlçemizin turizm ve üretim yönünden oldukça eksik olduğunu belirterek gazetemiz haber merkezine bir açıklamada bulundu.

Özçelik açıklamasında; “Samandağ’ımızın iki eksiği vardır. Bir, Turizm İki, Üretim’dir. Bu ilçeyi ayakta tutan da ne iş adamları nede elit zenginler ve zenginlerin açtığı mekânlardır. Bu ilçeyi ayakta tutanlar Bir, Gurbetçilerdir İki, Memurlardır Arkadaşlar.! Gurbetçilerin yurt dışında kazandığı paralar ile memurlarımızın maaşları ile bu ilçe ayakta arkadaşlar.

Peki, bu ilçemizin bazı zenginleri neden bir fabrika veyahut tesis ve turizm ile ilgilenmiyorlar ve de kafa yormuyorlar. Çok mu zor yoksa paraları mı yetmiyor?

Bu ilçenin sayılı zenginleri orta ve alt tabakanın açmış olduğu işletmeler benzerinde işletmeler açarak bu ilçenin orta ve alt tabaka esnaflarına rakip olarak mı kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar?

İş adamları bir ilçenin yatırımcısı olması gerekir iken kalkıp orta tabaka insanin açmış olduğu işletmeye rakip oluyor ise o iş adamları is adamları değildir ve olamazlarda.

Bir iş adamının iş adamı olabilmesi için ilerici olup yatırımcı olması gerekiyor bu ilçenin üretimine eğilmesi gerekiyor toplu istihdam alanları yaratması gerekiyor işte bugün Antalya’nın kemer ilçesini değil Hatay’ın Arsuz ilçesini örnek vereceğim. Arsuz son yıllarda Türkiye’den ve yurt dışından turist kabul etmektedir. Arsuz’da turizmin hızla gelişmesi o bölgenin ıs adamlarının yaptığı yatırımlar sayesinde Arsuz bu seviyeye erişmiştir.

Peki, Samandağ’ın Arsuz’dan eksiği nedir?

İş adamlarımız mı yok sahilimiz mi kötü nedir eksiğimiz arkadaşlar?

Eksiğimiz şudur ki artik iş adamlarımız bakkal Hasan amcaya rakip olmak için süper market açmak yerine daha bir ilerici olup fabrika kurmalı ve de turizm alanında tesisler kurmalıdır. İlerici bir ıs adamı bunları yapmalıdır arkadaşlar. Halka faydalı olmayan bir ıs adamı sırf parası var diye lüx markette açsa cafe de açsa giyimcide açsa vs. ancak ve ancak kendini tatmin eder kimsede kusura bakmasın bunlara da kimse ıs adamı gözüyle de bakmaz. Bakmadığımız da acıktır bizler onlara ancak acınacak bir gözle bakabiliriz fakat. Halkımızda öyle baktığının farkındayız.

Bir emekçi kardeşiniz olarak benim ıs adamlarımız ile bir alıp veremediğim yoktur ancak ıs adamlarının bu halkla bir alıp veremediği bir şeyler mi var diye de düşünmüyorum değil.

Bu Halktan zenginleşen tüm ıs adamlarının bu halka karşı bir görev ve sorumluluğu içinde olmalıdır düşüncesindeyim. Bugün Sakıp Sabancı ve bir sürü iş adamları bu halka karşı görev ve sorumluluklarını bildikleri için iş adamı olabildiler ve takdir ve rahmetle anılıyorlar arkadaşlar.

Üretmek Üretmenin yolunu açıp ve alanlarını kurmak Harikalar diyarı Sahillerinde tesisler kurmak ilerici ve halkını seven ıs adamlarının görevidir. Bakkal amcanın açtığı bakkala daha fantezi ve lüx bir yer açarak rakip olmakla ıs adamı olamazsınız. Nokta.!” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Hasan Dadük

Share
483 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?