ÜST REKLAM

logo

reklam
17 Nisan 2017

TURİZM HAFTASI’NI KUTLADI

Hatay Valisi Sayın Erdal Ata, Turizm Haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Ata mesajında şu ifadelere yer verdi: “‘Toplumda farkındalık yaratarak turizmin önemine dikkat çekmek ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır.

Ülkelerin ekonomik kalkınmasında önemli bir görev üstlenen turizm,  kültürlerarası ilişkilerin geliştirilmesinde büyük önem arz eden,  bir barış meşalesi gibi dünyamıza ışık tutan bir sektör haline gelmiştir. Turizm faaliyetleri ile bireyler yaşadıkları çevre dışındaki yaşanmışlıkların, güzelliklerin farkına varmakta ve gerçekleştirdikleri turizm gezileri ile daha pozitif düşünceler çerçevesinde farklı donanımlar kazanmaktadırlar.

Bu anlamda binlerce yıllık tarih ve kültür birikimiyle eşsiz bir şehir olan Hatay,  sayısız doğal güzellikleri ve tarihi değerleriyle turizm konusunda dünyada önemli bir yere sahiptir. Bizler de adeta bir kültür hazinesi olan ilimizin bu potansiyelini en iyi şekilde değerlendirmek ve dünya turizm gelirlerinden hak ettiğimiz payı alabilmek için her türlü gayreti göstermenin bilinci içindeyiz. Bu anlayışla ilimizde turizme hizmet edecek her türlü tesis, konaklama hizmetleri ve nitelikli insan gücünün arttırılması için çalışmalarımızı aralıksız sürdürmekteyiz.

Bu düşüncelerle, Turizm Haftası’nda tüm halkımızı imkanları dahilinde turizm etkinliklerine katılmaya çağırıyor; başta turizm sektöründe hizmet veren tüm kurum ve kuruluşlarımız ile sektör çalışanlarının olmak üzere tüm Hataylı vatandaşlarımızın Turizm Haftası’nı kutluyorum.”

Haber-Foto: Nazlı Hüzmeli

Share
710 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?