logo

reklam

TÜPGAZ SATIŞLARINDA, SIKI DENETİM

 

İlçemizde Tüpgaz satan işyerleri denetlendi. Samandağ Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe merkezinde Tüp gaz satan bakkal, market ve bayilere yönelik denetim gerçekleştirdi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Zabıta Müdürü Önder Şimşek, “Vatandaşların tüpgaz ihtiyaçlarını sadece yetkili dağıtım şirketleri ve bayilerden temin etmeleri gerekmektedir. Tüm uyarılarımıza rağmen kaçak tüpgaz satışı yapan yerler tespit edilmesi durumunda işyeri sahipleri hakkında kanun gereği yasal işlemler başlatılacağının bilinmesi gerekmektedir” dedi.

TÜPGAZ SATAN YERLER KAMERA KAYIT SİSTEMİ KURMAK ZORUNDA

“İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi. İçişleri Bakanlığının yazısı üzerine Bakanlar Kurulu tarafından alınan karar gereğince, yürürlükteki yönetmeliğin 5. maddesinin birinci fıkrasına ek bir bent eklendi. Tüp gaz satan perakende satış bayileri iş yerlerinde bundan böyle kamera kayıt sistemi kullanacak Sıvılaştırılmış petrol gazı tüp dağıtım merkezleri ve perakende satış yerleri ile varsa bunların tüp depolamak için kullandığı iş yerlerine giren ve çıkanların tespiti amacıyla kamera kayıt sistemi kurulması zorunluluğu getirildi. Bu sistem aracılığıyla elde edilen kayıtlar, 30 gün muhafaza edilecek ve yetkili makamlar haricindeki kişi ve kurumlara verilmeyecek.

Haber: Hasan Dadük

Foto: Arşiv

Share
256 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?