logo

reklam
01 Haziran 2018

TÜM ESNAF KAN AĞLIYOR

 

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan milletvekilliği seçimleri öncesinde seçim çalışmalarını ara vermeden sürdüren CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur Türkiye Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler Serbest Meslek Grupları ve Yöneticileri Vakfı (TOSYÖV) Başkanı Tahsin Rende ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

TOSYÖV Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen ziyarette CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur’un ziyaretlerinden dolayı memnun olduğunu belirten TOSYÖV Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Rende; “Sanayi ve esnaf sektöründen biri olan aynı zamanda CHP Hatay İl Başkanlığı döneminde Hatay’da başarılı bir çalışma gerçekleştiren arkadaşımız Mehmet Güzelmansur’a çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Hatay’ın sıkıntılarını en az bizler kadar kendisi de biliyor. Sorunların çözümü için çaba göstereceğine yürekten inanıyorum. Çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

TOSYÖV Başkanı Tahsin Rende ve Yönetim Kurulu Üyelerine gerçekleştirdiği ziyarette 25 Haziran sabahı sıkıntılardan kurtulmuş bir ülke olarak göreve başlayacaklarını belirten CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur yaptığı konuşmada, “Türkiye ekonomisini canlandıracak fabrikalara ihtiyaç vardır ve bu fabrikaların kurulması için çalışmalarımızı tamamladık. Her şeyi ekonomi üzerine geliştirdik. Fabrikaların kurulmasının ardından yaklaşık 7 bin dolar olan milli gelir, 15 bin dolara çıkacaktır. Varlık Fonu’nu sona erdireceğiz ve Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu fabrikaları geri alacağız.” dedi.

Hatay’ın en önemli sıkıntılarından birinin devletten yeterli teşvik gelmediğine dair vurgu yapan CHP Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Güzelmansur; “Hatay’da 2011 yılından bu yana yaşanan sıkıntıları hepimiz yaşamaya başladık. Çiftçi, nakliyeci, petrolcü ve 7’den 70’e tüm esnaf kan ağlıyor. Hatay’da bulunan iki sınır kapısı ile çok önemli bir konuma sahip bir ilimizdir. Sınır kapılarının kapalı olması dolayısıyla en fazla teşvik alması gereken bir ildir. Ancak hiçbir teşvik verilmiyor. Bunun önüne CHP iktidarı ile önüne geçeceğiz. Hatay’ın sıkıntısı benim sıkıntımdır. İnşallah 25 Haziran sabahı bu sıkıntılar sona erecek. Hep birlikte bunu başaracağız. Hatay’da esnaf ve sanayici inşallah bu sıkıntılara tamam diyecek.” diye konuştu.

Haber Merkezi

Share
213 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?