“TÜM DÜNYA HALKLARININ GÜNÜNÜ KUTLUYORUM” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“TÜM DÜNYA HALKLARININ GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Bu haber 18 Şubat 2022 - 15:29 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, “Anadilimizi yaşatmak hepimizin en önemli görevidir” dedi.

Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, anadilimizin yeniden canlandırması ve yaşatılmasının en önemli görevlerimizden biri olduğunu ifade ederek 21 Şubat Uluslararası Anadil Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Kutlama mesajında tüm dünya halklarının Uluslararası Anadil Günü’nü kutlayan Başkan Eryılmaz kutlama mesajında; “ UNESCO, dünyada yok olmaya yüz tutmuş dillerin yaşamasını sağlamak, çok dilliliği desteklemek ve bu konuda farkındalık yaratmak amacıyla, 1999 yılında 21 Şubat tarihini “Uluslararası Anadil Günü” ilan etmiştir. O tarihten bugüne, 21 Şubat Uluslararası Anadil Günü dünyada çeşitli etkinlikler kutlanmaktadır. Anadilin konuşulması ve yaşatılması kültürel birikimin gelecek kuşaklara aktarılarak yaşatılması adına hayati bir önem arz etmektedir. Dil çeşitliliği ve kültürel çeşitlilik, kültürel zenginliktir. Anadilimizi yeniden canlandırmak ve yaşatmak halkımız için hepimizin en önemli görevidir. Bu görevimizi yerine getirmek ve kültürel birikimimizi bizden sonraki kuşaklara aktarmak için elimizden geleni yapacağız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünya halklarının Uluslararası Anadil Günü’nü kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı