ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mart 2017

TÜBİTAK BÖLGE YARIŞMASINDALAR

 

 

İlçemizde Endüstri Meslek Lisesi adıyla bilinen Samandağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri üç ayrı projeyle TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Adana Bölge Sergisinde yarışacak.

Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Mehmet Dersuneli’nin danışmanlığında Bilişim teknolojileri Alanı öğrencileri Mehmet Selim Altınok ve Süleyman Erol tarafından hazırlanan “FİZİK TEDAVİ YARDIMCIM”, Elektrik Elektronık Teknolojisi Öğretmeni Sabri Can Bozdemir’in danışmanlığında alan öğrencileri Süleyman Çamlıca ve Hasan Ali Kararali tarafından hazırlanan “ÜÇÜ BİR ARADA ÇÖP KUTUSU”, Elektrik Elektronik Teknolojisi öğretmeni Kenan Başağa’nın danışmanlığında aynı alan öğrencileri Barış Fatmaoğulları ve Ali Çobancı Tarafından hazırlanan “ IR BİLEKLİK”adı verilen projeler TÜBİTAK tarafından bölge yarışmasında sergilenmeye değer bulundu.

27 Mart Pazartesi günü danışman öğretmenleri nezaretinde Adana’ya hareket eden Öğrenciler hazırladıkları projeleriyle 29 Mart Çarşamba günü bölge illerinden gelen projelerle yarışmak üzere Adana Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezinde  jüri karşısına çıkacak.  Bu projelerden kategorisinde bölge birincisi seçilecek olanlar Türkiye birinciliği finalinde yarışmaya hak kazanacak. Öğrencilerin bu başarısı okul yöneticilerini, öğretmenlerini ve öğrenci velilerini çok sevindirdi.

Haber-Nazlı Hüzmeli Foto:Haber Merkezi

Share
739 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+5 = ?