TSK VAKFI’NDAN BİK MÜDÜRÜ PARLAK’A ZİYARET « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

TSK VAKFI’NDAN BİK MÜDÜRÜ PARLAK’A ZİYARET

Bu haber 08 Nisan 2022 - 12:12 'de eklendi ve 175 kez görüntülendi.

Kamu yararına hizmet veren TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Emekli Albay Hüseyin Akış, Basın İlan Kurumu Hatay Şube Müdürümüz Halil İbrahim Parlak’ı ziyaret ederek, yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Mehmetçik Vakfı’nın yardımlarının sürdüğünü dile getiren TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi Hüseyin Akış, ülke genelinde 10 bin şehit ve gazi ailesine yardımda bulunduklarını belirterek, bağış toplamadıklarını, gönüllü bağışları kabul ettiklerini söyledi.

Şube müdürü Halil İbrahim Parlak ile bir süre görüşen Hüseyin Akış, Hatay’ın da içerisinde yer aldığı 17 şehirde Adana temsilciliği olarak faaliyetlerinin devam ettiğini kaydetti.

Vakıf çalışmalarını hakkında bilgi veren Akış, “Vakfımız 1982 yılında vatani görevini yapan Mehmetçiklerimizin askerliğe celbinden terhis oluncaya kadarki sürede şehit ya da gazi olmaları, vefat etmeleri  veya yaralanıp engelli hale gelmeleri durumunda kendilerine ve ailelerine maddi ve sosyal destekte bulunmak amacıyla kurulmuştur. Bu doğrultuda Türkiye genelinde 10 bin şehit ve gazi ailesine yardımda bulunuyoruz. Vakfımızın ülke çapında Genel Müdürlük dışında 6 temsilciliği bulunmaktadır. Adana Temsilciliğimiz bölgemizde bulunan 17 İlimizde faaliyet göstermektedir. Vakfımız, şehitlerimizin ve gazilerimizin şehit ve gazi olmadan önce doğmuş çocuklarına da üniversite tahsili dahil eğitim yardımı sağlamaktadır” dedi.

TSK Mehmetçik Vakfı’nın ana gelir kaynağını kadirşinas vatandaşların bağışlarının oluşturduğunu ifade eden Akış, “Biz Vakıf olarak bağış toplamıyoruz, vatandaşlarımızın gönüllü bağışlarını kabul ediyoruz” diye konuştu.

Hüseyin Akış, ziyareti anısına BİK Müdürü Parlak’a plaket verdi.

Haber- Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı