ÜST REKLAM

logo

reklam

TRAFİKTE, HER ŞEYDEN ÖNCE HOŞGÖRÜ ÇOK ÖNEMLİDİR!

İlçemiz Özkoza Petrol önünde yürekleri ağızlara getiren bir olay yaşandı.

Samandağ Antakya Yolu Saliha mevki Özkoza petrol önünde karşı istikametlerden gelen iki araç çarpıştı. Yaşanan bu kötü olayda ölen ya da yaralanan olmadı ama araçlardan biri diğer araca göre daha fazla hasar gördü. Yaşanan olay gerginliği hat safhaya çıkarken, yolun açılmasını beklemek istemeyen sabırsız sürücüler gerginlik yaşattı.

Çevre sakinleri de olaydan etkilendi. Gerçekleşen kaza yol üzerinde ki araç sürücülerinin geçişini zorlaştırırken Antakya yolu üzerinden gelen tır ve kamyonlar trafik akışını kilitlediler. Trafik akışının kilitlenmesi üzerine kazayı bile unutan sürücüler, korna çalarak kapanan trafiği kendilerince açmaya çalıştılar; ki yaptıkları gürültü kirliliğinden başka bir şey olmadı. Kornanın yolu açmadığını gören sürücülerden bazıları aracından inerek diğer sürücülere tepki göstermeye başladı. Gerçekleşen kaza kötü bir şekilde sonuçlanmadı ama tam tersi de olabilirdi.

Ambulansın gelmesi halinde trafik akışının kilitlendiğini görmelerine rağmen “Bu taraftan geçebilirsin, sen geçmezsen sana yol vermez” diyerek bağıran sürücüler trafiği daha da içinden çıkılmaz bir hale getirdiler. Böylesi bir harekette ambulansın geçişini zorlaştırarak insanların hayatları bile riske atılır.  Sadece bu tür durumlarda değil, trafik akışının her durumunda hoşgörü en öncelikli olması gereken şeydir!

Özellikle trafiğin sıkışık olduğu zamanlarda, sürücülerin diğer sürücülere bağırıp baskı kurması içinden çıkılmayacak zorluklara sebep olabilir.

Haber-Foto : Ali Doğru

Share
456 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?