TRAFİK ÇIKMAZI - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

TRAFİK ÇIKMAZI

Bu haber 02 Ekim 2018 - 8:23 'de eklendi ve 150 kez görüntülendi.

30-40 yıl önce hepimizin hayallerini süsleyen araba sevdası, günümüzde en büyük soruna sebep teşkil etmiştir. Trafik sorunlarından şikayet etmeyenimiz hemen hemen yok gibidir.

Oysa bu büyük sorunu yaratan bizleriz. Öncelikle maddi gücümüz yetse de yetmese de araba sahibi olmayı herşeyden daha çok istiyoruz. Sağdan soldan borç para alıp araba sahibi oluyoruz. Varlıklı olanlarımız ise “maşallah…”

Karısına,anasına,çoluğuna,çocuğuna,torununa;ailede kim varsa araba sahibi yapıyor.Böylece her şehirde ve özellikle Hatay’da motorlu araç sayısı insan sayısını çoktan geçmiş durumda.

Bu durumda sağlıklı nefes almak mümkün mü? Bence günümüzde aşırı derecede artan kanser vakalarının en büyük sebebi budur.

Geniş yeniden üretime dayanan küresel kapitalizm,bütün dünyada aşırı tüketimi pompalayarak insanları gereksiz tüketime teşvik ederek ayakta kalabiliyor.Bu durum insanlığın bütün ana sorunlarının temelini oluşturmaktadır.

Halkları; magazin programları,şans oyunları,pembe diziler ve medya oyunları ile oyalayarak,yaşamsal gerçekleri algılama gücünü zayıflatmakta,adeta illizyona uğratıp ayakta

Uyutmaktadır.Böylece siyaseti ve ekonominin dizginlerini ellerinde tutan finans kapital denilen

Sermaye oligarşisi (azınlık tahakkümü) perde arkasından her türlü alicengiz oyunuyla çalışan halkı soyarak sermayelerini her yıl ikiye, dörde katlamaktadırlar. Çalışan, üreten insanlarımız ise daha da yoksullaşarak yokluk içinde yaşamaktadır.

Günümüzde ister memur, ister işçi, ister çiftçi veyaesnaf olsun;hepimizin bankalara kredi borcumuz vardır.

Masallarda geçen “köyün kavalcısı”,koyun sürüsünü uçurumun kenarına nasıl sürüklerse;Kapitalist sistemin kavalcıları da aynen o şekilde bütün insanlığı uçurumun dibine sürüklemiştir.Uçurumdan aşağı uçmaya az kaldı.

Eğitimci / Sami ASLAN