TOROSLAR EDAŞ'IN HATAY'DAKİ YATIRIMLARI | Samandağ Ayna Haber

SON DAKİKA

TOROSLAR EDAŞ’IN HATAY’DAKİ YATIRIMLARI

Bu haber 26 Ağustos 2016 - 10:13 'de eklendi ve 29 kez görüntülendi.

2.5 km. uzunluğunda yeni kablo döşendi, 53.8 km. kablo yeraltına alındı, 258 adet aydınlatma montajı da tamamlandı, 13 adet yeni trafo montaj çalışması yapıldı.

Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş., Hatay’da kesintisiz ve sürdürülebilir elektrik hizmeti kapsamında,  geride kalan Temmuz ayında bakım çalışmaları ile yatırımlarına devam etti. Kente 2.5 kilometrelik yeni kablo döşendi.

tedaş

Toroslar EDAŞ, Hatay’da sürdürülebilir ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi amacıyla, elektrik şebekelerinin yenilenmesi için bakım, yenileme ve yatırım çalışmalarını sürdürdüğünü açıkladı. Toroslar EDAŞ’ın bu konudaki açıklaması şöyle: “Daha aydınlık bir Hatay için Payas, Erzin, Hassa, Kırıkhan, Reyhanlı, Kumlu, Altınözü, İskenderun, Arsuz, Belen, Samandağ, Defne, Yayladağı, Antakya, Dörtyol ilçelerinde 2.587 aydınlatma armatürü kontrolden geçirilirken; Hassa, Kırıkhan, İskenderun, Arsuz, Belen, Altınözü, Yayladağı, Samandağ, Defne, Antakya, Reyhanlı, Kumlu ve Dörtyol’da 112 kilometrelik hattın bakımı yapıldı. Toroslar EDAŞ ekipleri tarafından Hassa, Kırıkhan, Samandağ, Altınözü, Belen ve Arsuz ilçelerini kapsayan bölgede 33 trafo yenilendi. Hassa, Kırıkhan, Samandağ, Altınözü, Belen ve Arsuz’da 35 pano ile yine Hassa, Arsuz, Samandağ, Antakya ve Dörtyol’ da 21 dağıtım merkezinin bakımı gerçekleştirildi.

Sürdürülebilir enerji hedeflenen Hatay’da yeni yatırımlara da hız verildi. Bu kapsamda 2.5 kilometre uzunluğunda yeni kablo döşenen kentte, 53.8 kilometre kablo yeraltına alındı, 258 adet aydınlatma montajı tamamlandı ve 13 adet yeni trafo montaj çalışması yapıldı.”

Açıklamanın son bölümünde ise, Toroslar EDAŞ’ın Hatay’daki bakım ve yatırım çalışmalarını sürdüreceği kaydedildi.

 

 

afdah.info

voir films