ÜST REKLAM

logo

reklam

TOPLA DAĞIT, DİNSİN AĞIT!


İlçemizin hızla seçim sürecine girdiği şu günlerde ihtiyaç sahibi bir ailenin çığlığı, ilçemizde yerel yönetimlerce kurulması gereken AŞ EVİ’nin ihtiyacını gözler önüne serdi.

Genç yaşta eşini kaybeden 31 yaşındaki 2 çocuk annesi, kısa bir süre önce gazetemiz aracılığı ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne dulluk maaşı alabilmek için başvuruda bulundu. Kısa bir süre sonra sonuçlanması beklenen başvuru sonrası, ailenin durumunu sohbet sırasında tesadüfen paylaştığımız Bizim Ev Yemekleri yetkilileri, imkanları ölçüsünde akşam yemeği desteği sunabilecekleri teklifinde bulundular. Aile adına kendilerine teşekkür ediyoruz.

Peki, bunun başka bir çözümü var mı?

Mesela ilçemizde Belediye Bünyesinde AŞ EVİ, kurulabilir mi? Bunun için neler mümkün? Mesela Samandağ Belediye Hizmet Binası olarak inşa edilen bina AŞ EVİ olarak kullanılabilir mi? Mesela Ğadir Hum’da artan hirisi kapları, etler, kemikler (Çorbalar için kullanılmak üzere) bir yerde stok edilebilir mi? Kabaca düşününce bu konu üzerine bir projenin hayata geçirilebileceğinin mümkün olduğu açık. İlçemizin bütün dinamikleri ile ‘topla dağıt, dinsin ağıt’ denilebilir mi?

Share
161 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?