ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Mart 2017

TÖPG: TESLİM ALAMAZSINIZ

 

 

Yaklaşan anayasa değişikliği referandumu öncesinde gözaltılar da artmaya devam ediyor.

Bu gözaltılar zincirine eklenen halka, geçtiğimiz Pazar günü Samandağ’da ”hayır” çalışması yapan 13 TÖPG’li devrimcinin gözaltına alınması oldu.

4 gündür gözaltında olan 13 TÖPG’linin yakınları, STK üyeleri ve vatandaşlar, dün Samandağ Eğitim Sen Şubesi’nde bir araya gelerek yaşanan süreci protesto eden bir basın açıklaması düzenlediler.

”Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi” başlığıyla yapılan basın açıklamasında; ”16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan referandum kapsamında Türkiye’nin dört bir yanında yürütmekte olduğumuz ”Başkanlığa Hayır” kampanyasının bir ayağı olarak; Antakya kentinin ilçe, semt ve mahallelerinde Halk Meclisleri ile Hayır toplantıları düzenleyen Hatay İl Örgütümüzün, 26 Mart Pazar günü Samandağ’da gerçekleştirdiği ”Hayır” toplantısına iktidarın kolluk güçleri tarafından baskın düzenlenmiştir. Toplantıda bulunan 4’ü Liseli Kıvılcım üyesi 13 TÖPG üyesi yaka paça gözaltına alınmış, büromuz alt üst edilerek Toplumsal Özgürlük yayınları ve materyallerine el konulmuştur.

Aralarında TÖPG Eş Sözcüsü Oğuzhan Kayserilioğlu ve TÖPG MK Üyesi Hasan Özgün yoldaşımızın da bulunduğu 13 TÖPG üyesi, asılsız suçlamalarla gözaltında tutuluyor. Referanduma doğru giderken; ‘Hayır’cıları ”terörist” ilan eden, devrimci demokrat halkçı kurumları ve tüm muhalefeti etkisizleştirmek ve Hayır kampanyasının sesini kısmak için her türlü manevralar yürüten, ”’evet” dışında hiç bir propagandaya izin vermeyen AKP/Erdoğan iktidarı, şimdi de Toplumsal Özgürlük Parti Girişimi’ne yönelik ‘2terör örgütü üyeliği propagandası” suçlamaları ile yoldaşlarımızı rehin almıştır.

Hayır’ın sesinin her geçen gün daha da yükselmesinden duydukları kaygı ve panikle devrimci demokrat halkçı bütün kurumları sindirmek, işlevsizleştirmek ve tasfiye etmek telaşına girişen AKP iktidarı, tekçi ve faşist uygulamalarına her gün bir yenisini daha ekleyerek 16 Nisan’da ”Evet”i garantileyip, Başkanlık rejimini ilan etmek istiyor.

TESLİM OLYACAĞIZ!

AKP/Erdoğan iktidarı hız kesmeden ülkeyi kaosa ve faşizme doğru sürüklüyor. Bizler, sosyalistler, devrimciler ve halkçı demokratik tüm güçler olarak, bütün baskılara ve tutuklamalara rağmen bu gidişata ”dur” demeye devam edeceğiz. Başta Sözcümüz Oğuzhan Kayserilioğlu olmak üzere tüm yoldaşlarımız derhal serbest bırakılmalıdır. Devrimcilere boyun eğdiremez, teslim alamazsınız” ifadelerine yer verilirken, açıklamanın ardında söz alan aileler, çocuklarının hiçbir suç işlemediğini, tamamen demokratik çerçevede haklarını kullandıklarını ifade ettiler.

Aileler, çocuklarını gözaltına alanların aslında kendilerini şiddete çekmeye, kaotik bir ortam yaratmaya çalıştıklarını ifade ederlerken, bunu başaramayacaklarını, tamamen hukuki ve demokratik çerçevede her platformda mücadele etmeye devam edeceklerini kaydettiler.

Haber-Foto:Ali Doğru

 

 

 

Share
749 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?