logo

reklam

TOPAL: “BİR AN ÖNCE BU KEŞMEKEŞE SON VERİLMELİ”

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal’dan Meclis gündemine bir soru önergesi daha. Vekil Topal bu seferde meclis gündemine atanamayan sağlıkçılarla ilgili olarak bir soru önergesi verdi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, 13.02.2018 tarihli Genel Kurul Görüşmesinde “Dokuz aydır atanmayı bekleyen sağlıkçıların” sorusunu gündeme getirmiştir. Atama müjdesi 500 bine yakın sağlıkçıyı, aileleriyle 2 milyon kişiyi ilgilendirmektedir. CHP’li Serkan Topal onca hastanede boşluk olmasına rağmen sağlıkçıların 9 aydır mağdur edilmesine karşı çıkmıştır. OECD ülkeleri ile karşılaştırma yaparak; “Türkiye’de 100 bin kişiye düşen hekim sayısı 179, OECD ülkelerinde ise bu rakam 339’dur. Türkiye 100 bin kişiye düşen hekim sayısında OECD’yi yakalaması için 135 bin hekime ihtiyacı” olduğunu vurgulamıştır.

Topal soru önergesinde; “Yıllara göre, Türkiye’de ortalama hekim artışı 4 bin civarında olduğu düşünülürse, Türkiye ancak bu artış düzeyiyle 33 yıl sonra ortalamayı yakalayabilecek.” Bu tablonun düzelmesi için Topal iktidar milletvekillerine ve Sağlık Bakanına seslenerek: Buradan hem iktidar milletvekillerinden hem de Sağlık Bakanlığından bu keşmekeşe son vermelerini ve bir an önce atama bekleyen sağlık personellerinin seslerine kulak vermelerini talep ediyorum” dedi.

Haber Merkezi

 

Share
243 Kez Görüntülendi.
                                                                                                                                                    
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?