ÜST REKLAM

logo

reklam
28 Ocak 2017

TİYATRO AGON, İZLEYİCİYİ BÜYÜLEDİ!

 

 

tiyatro

Samandağ Kültür Merkezi’nde Kalem-Der’in organizasyonu ile düzenlenen etkinlikte, Tiyatro Agon isimli tiyatro grubu sahne aldı. İlçemizde Kültür Merkezi’nde Tiyatro Agon oyuncuları tarafından sahnelenen, Köpekler adlı tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Bulgar yazar Nikolay Haytov’un yazdığı, Tiyatro Agon’un rejisini yapıp sahneye taşıdığı oyunda; Mehmet S. Çağlar, Salih Yıldırım ve Melih Kayadelen rol aldı.

Samandağ Kültür Merkezi Salonunda sahnelenen oyunda, hayatlarını köyden uzakta çobanlık yaparak kazanan Naço ile Milyu’nun can dostları köpeklerin yaşaması için verdikleri mücadele ve kendilerini aldatan bağlı bulundukları kooperatif yöneticilerine baş kaldırışları anlatıldı.

Oyun sonunda bize bilgi veren Tiyatro Agon oyuncularından Salih Yıldırım, oyunun gördüğü ilgiden memnun olduklarını söyledi.

Yıldırım; ”Köpekler adlı oyunumuzu Samandağ’da ilk defa oynadık. İzleyicilerin isteği olursa oyunumuzu bir kez daha sahnelemek isteriz. Oyunumuza gelip bize destek olan herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

Tiyatro grubunun isminin nerden geldiğini sorduğumuz Yıldırım, ”AGON:Terim olarak antik yunanda kapışma, ‘’yarışma ve karşılaşma’’ olarak kullanılan Agon, Antik tiyatroda tragedya ozanları, oyuncular ve Dithyrambos (AGON) koroları tarafından yapılan yarışmalara deniyordu.” dedi.

Haber-foto:Ali doğru

Share
613 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?