TFF’NİN PLAY-OFF SİSTEMİNDE AKSAKLIK VAR - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SİN AİLESİ YASTA

Gündem, Yerel

TFF’NİN PLAY-OFF SİSTEMİNDE AKSAKLIK VAR

Bu haber 13 Ekim 2017 - 9:14 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi.

Hatayspor yönetim kurulu üyesi ve basın sözcüsü Sabit Karadeniz;

Hatayspor yönetim kurulu üyesi ve basın sözcüsü Sabit Karadeniz, Türkiye Futbol Federasyonu(TFF)’nin play-off sisteminde bir aksaklık olduğunu söyledi.

Hatayspor tesislerinde düzenlenen basın toplantısında birer açıklama yapan Hatayspor Yönetim Kurulu Üyesi ve Basın Sözcüsü Sabit Karadeniz ile Hatayspor Teknik Direktörü İlhan Palut gazetecilerin sorunlarını da yanıtladı.

Orada bir açıklama yapan Karadeniz, TFF’nin 2. Ligde ki play-off uygulamasını eleştirdi. Sistemde bir aksaklık olduğunu savunan Kardeniz, açıklamasında şunları söyledi: “TFF’nin yapmış olduğu yanlış bir uygulama var. Beş senedir PTT 1. Ligde yaklaşık beş, altı takım transferi aştı mı aşmadı mı? Transferi yaptı mı yapmadı mı? Borçları ödemedi mi? diye sürünüyor.  2.ligde de en az 10 tane takım PTT 1.Lige çıkmanın derdinde. Nasıl ki 3.Ligde bir takım çıkıyor aynı gruptan diğer takım play-off’tan geliyorsa, 2.ligde de bunu yapmak lazım. PTT 1. Ligde de bu yapı içerisinde 4 takımı aşağı indirmek lazım. 2. Ligden de 1 birinciler ve playoff’tan her gruptan birer takım olmak üzere 4 takımı yukarı çıkarmak lazım. Çünkü play-off artık insanlara umut vermiyor, mucize beklettiriyor 2. Ligin play-off sistemi.” dedi. PTT 1.Ligde ve 3.Ligdeki grupların her birinde play-off karşılaşmalarının 4 takımla oynandığını söyleyen Karadeniz, 2.Ligde ise play-off’ların 8 takımla oynandığının altını çizerek 2. Lig temsilcilerinin buna itiraz etmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Haber Merkezi

 

afdah.info

voir films