ÜST REKLAM

logo

reklam

TEZCAN DAVASINA ERTELEME,  BİR SONRAKİ DURUŞMA 18 EYLÜL 2017

 

Twitter hesabında Alevi toplumu ile ilgili sarf ettiği hakaret içerikli yorum sebebiyle ilçemizdeki Alevi Avukatlar ve müşteki vatandaşlarca şikayet edilen Fatih Tezcan’ın Samandağ Adliyesinde dün görülen davası 18 Eylül 2017 tarihine ertelendi. Bölgemizde yaşayan Alevi vatandaşlara hakaret eden Fatih Tezcan’ın Samandağ Asliye Ceza Mahkemesindeki yargılanmasına 31 Ekim 2016’da başlanmıştı. Sanık olarak yargılanan Fatih Tezcan hakkında yakalama kararı devam etmektedir. 13 Mart 2017 tarihine ertelenen dünkü duruşma yine ertelendi.

Tezcan’ın Samandağ Asliye Ceza Mahkemesinde dünkü görülen duruşmasına Avukatlar Şükran Dağ Cabir, Şefika Gümüş Can, Yılmaz Şeb, Ali Ercan Özen, Anıl Can, Süleyman Bedir Abacı ve Anıl Cevahir Can müdahil olurken, Müştekiler de duruşmaya katıldı.

Adana da bulunan Vakıf ve derneklerin Avukatlığını yapan Av. Cebrail Uskaner ve Adana’da yaşayan değerli kanaat önderi Rebi Özezen dava sürecini takip etmek üzere ilçemize geldiler.

Duruşma sonrasında Gazetemize açıklamada bulunan Av. Anıl Cevhir Can, “Duruşmaya müdahil olmak için Adana’dan gelen vatandaşlarımıza, Samandağ CHP İlçe Yönetimine ve ilçemizde yaşayan vatandaşlarımıza hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Bir sonraki duruşma 18 Eylül 2017 tarihinde görülecektir. Konu ile ilgili vatandaşlarımızın hassasiyet göstermeleri temennimizdir” ifadelerini kullandı.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

 

Share
900 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?