TERZİLER, ODASINA KAVUŞTU « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

TERZİLER, ODASINA KAVUŞTU

Bu haber 05 Nisan 2022 - 14:13 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

Samandağ Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Ali Doğru ve yönetim kurulu üyeleri, 1965’ten bu yana İlçemizde faaliyette bulunan Terziler Odasına bina temininde bulundular.

Atatürk Mahallesi Dr. Mithat Abacı Caddesi Eski Hayat Tıp Binası Kat-2’de faaliyete başladıklarını ifade eden Terziler Odası Başkanı Doğru; “seçim sürecinde vaadini verdiğimiz odayı kurmuş olmanın heyecanını yaşıyoruz ”dedi.

Konu üzerine gazetemize açıklamada bulunan Başkan Doğru; “Seçim döneminde de vaatlerim arasında bulunan tezi esnafına bir oda kazandırma hedefini gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Hepimizin bildiği gibi son dönemde birçok sektörde olduğu gibi bizim sektörde de çok ciddi sıkıntılar yaşandı. Terziler Odası Kurumu 1965 yılından beri faaliyette ancak bu döneme kadar bir odası yoktu. Bir oda kurmak bize nasip oldu.

Yönetimimize aldığımız karar doğrultusunda Samandağ’ında faaliyet gösteren terzi esnafımızın bir araya toplanıp vakit geçirebilecekleri, sorunlarını dile getirebilecekleri ve çözüm arayabilecekleri resmi bir kurum oldu. Şimdi ise yönetimimizle beraber Odamızı kurarak esnafımızı rahatlatmayı amaçladık. Bu süreçten sonra üyelerimiz istedikleri zaman burada olabilecek sorunları giderebilecek. Bu durumun yanı sıra çok farklı projelerimizde olacak. Tüm üyelerimizin bildiği gibi üye aidatları odamızın en önemli gelir kaynağıdır, odamızın ayakta ve faaliyette kalabilmesi için az da olsa üyelerimizin destek olmasını bekliyoruz. Her bir üyemizin sıkıntısında yanında olmaya, sorununu çözmeye yardımcı olmak bizim en önemli görevimizdir.

Odamızla birlikte inşallah terzi esnafımızın sorunlarını bir nebze olsun giderebileceğiz.

Odamızın kurulabilmesi için bizden yardımlarını esirgemeyen tüm dostlarımıza şükranlarımızı sunuyor, herkese teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı