TERÖRÜ BİTİRMEK: SURİYE HÜKÜMETİ İLE ANLAŞMAKTAN GEÇER « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

TERÖRÜ BİTİRMEK: SURİYE HÜKÜMETİ İLE ANLAŞMAKTAN GEÇER

Bu haber 02 Ağustos 2022 - 10:04 'de eklendi ve 186 kez görüntülendi.

“Vatan Partisinin aylardır yürüttüğü NATO’dan çıkalım, PKK terör örgütünü ezelim, NATO’dan çıkalım FETÖ terör örgütünün kökünü kazıyalım”, kampanyaları il genelinde sürerken ilçemizde konu ile ilgili açıklama yapıldı. Vatan Partisi Samandağ İlçe Başkanı Av.EdibHadimoğulları, imza masasının açılışında açıklamada bulundu.

İlçe Başkanı Av. Hadimoğulları, ‘sınır illerindeki sığınmacı yoğunluğu ve Suriye rejimi ile Türkiye’nin direk görüşmemesi terörün bitirilmesine zarar vermektedir’ dedi.

Av. Hadimoğulları açıklamasının devamında”Sınır illerimizde bazı siyasi partiler ve provokatörler Suriyeli sığınmacıların ülkelerine gönderilmesi adı altında, Suriyeli sığınmacılara karşı düşmanlığı ve saldırganlığı körüklemektedir. Bunun doğru olmadığını söylüyoruz.

Hatay sığınmacı açısından üçüncü kalabalık illerimizden biridir. Sığınmacı sorunu ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Ancak: “Kamyonlara bindirip, sınır dışı edeceğiz” mantığı doğruyu ifade etmiyor. Yine hükümetin “Sınırlarımızda güvenli bölgeler yaratarak, oralara yerleştireceğiz” görüşü de büyük bir yanlıştır. Türkiye-Suriye sınırında 900 kilometre güveneli bölge yaratılacak, sonra oralara okul, yol, su ve diğer ihtiyaçlar derken orası Türkiye’nin sırtında bir yeni alan yaratılmış olacaktır. Terör örgütü PKK/PYD 30 kilometre içeri süpürülecek ama halen komşumuz olacaktır. Bunun en ucuz ve en basit çözümü Suriye hükümeti ile anlaşıp, Amerika’nın denetiminde terör örgütlerinin bulunduğu yeri Suriye rejimi ile ezmektir. Suriye zaten bu konuda açıklamalarında sıcak baktığını ifade etmişlerdir. Bizim de Rejim düşmanlığı yerine Rusya’nın önerdiği ve Suriye hükümetinin sıcak baktığı ‘terörü birlikte bitirelim’ anlayışını hayata geçirelim” dedi.

“Nato bir eşkiya örgütüdür…”

İlçe Başkanı Av. Hadimoğulları NATO’nun bir eşkiya örgütü olduğunu ve NATO üyesi ülkeleri denetimi altında tutmak için kurulduğunu ifade etti.

Hadimoğulları, “Dişişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun ‘PKK ve PYD’nin Suriye topraklarından temizlenmesi için Rejimi destek veririz’ açıklamasını son derece önemli görüyor ve destekliyoruz. Türk milleti NATO’nun gladyo, dolar saltanatı olduğunu bilmektedir. NATO faili meçhul cinayetlerin sorumlusudur, NATO darbelerin başındadır. NATO Madımmak’ta canlarımızı yaktı, Başbağlar köyünde köylümüzü kurşuna dizdi. NATO Ergenekon ve balyoz tertipleri ile Türk Ordusunuhapsetti. 15 Temmuz darbesi ile Türkiye’yi teslim almaya çalıştı, PKK terör örgütüne tırlarla silah verdi. Bütün bu düşmanlıkları yapan NATO’dan çıkmak güvenliğimiz ve birliğimiz için şart olmuştur. NATO ve Amerika Türkiye’ye yönelen tehditlerin kaynağıdır, bunun için NATO’dan çıkalım, Amerikan belasından, PKK/FETÖ terör örgütünü bitirelim” çağrısında bulunurken, vatandaşları Vatan Partisinin kampanyasına destek vermeye ve imza masalarına gelerek, imza atmalarını istedi.

Haber – Foto: Rizan Sağaltıcı