Temiz hava için Samandağ’da Greenpeace tarafından “bisiklet sürüşü” gerçekleştirildi. TEMİZ HAVA İÇİN PEDALLADILAR « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Temiz hava için Samandağ’da Greenpeace tarafından “bisiklet sürüşü” gerçekleştirildi. TEMİZ HAVA İÇİN PEDALLADILAR

Bu haber 30 Mart 2022 - 9:39 'de eklendi ve 137 kez görüntülendi.

Greenpeace tarafından karbon salınımı ve araç egzozlarının önü alınmaz artışına dikkat çekmek ve havamıza sahip çıkmak amacıyla Samandağ’da bisiklet turu düzenlenerek “Farkındalık Sürüşü “gerçekleşti.

Etkinlik sonunda konuşan Greenpeace gönüllüsü Erhan Arpacı “Kentsel hava kirliliğinin en önemli nedenlerinden birisi fosil yakıtlı araçlara dayalı ulaşım politikası. Fosil araçlar hem havamızı kirleten partikül maddeler ile sağlığımızı tehdit ediyor hem de karbon ayak izimizi yükselterek iklim krizini derinleştiriyor. Bizim daha çok bisiklet yoluna ve elektrifikasyonu yapılmış, enerjisini temiz ve sürdürülebilir kaynaklardan alan toplu taşıma ağlarına ihtiyacımız var. Dünyada özellikle dizel yakıtlı araçların kullanımını yasaklayan tarihler belirleniyor. Düşük emisyon alanları ile fosil araçların kullanım alanları daraltılıyor. Biz de bu uygulamaları görmek için Türkiye’nin dört bir yanında bisikletlilerle temiz hava için pedallıyoruz! Havamızı korumak için taleplerimiz net, kirliliğin yüksek olduğu ilçelerde koruma bölgesi ilan edilmesi ve kirletici bütün faaliyetlerin sonlandırılması. Yenilenebilir kaynaklar bize yeter” dedi.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı