TEMENNİ: GÜCÜNÜ ÜYESİNDEN ALAN SENDİKA ÖZLEMİ! « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

TEMENNİ: GÜCÜNÜ ÜYESİNDEN ALAN SENDİKA ÖZLEMİ!

Bu haber 28 Mart 2017 - 11:08 'de eklendi ve 196 kez görüntülendi.

Samandağ Eğitim – Sen’de Olağanüstü Kurul Kongre süreci başladı!

TEMENNİ: GÜCÜNÜ ÜYESİNDEN ALAN SENDİKA ÖZLEMİ!

Samandağ Eğitim Sen, hafta sonunda açıklamada bulundu. Gazetemize yollanan yazılı açıklamada, “Bilindiği üzere sendikamız 19-20 Ocak günleri olağan genel kurula gitmiş ve kurul sonrası üye iradesi ile beş kişilik bir yönetim şekillenmişti.

Ancak sonrasında genel merkezce ve ülkede bir tek “Genel Merkeze Eleştirel Bakan Yani Muhalif” Samandağ’a yönelik “Kendi tabirleri ile nokta atışı yapılarak”  merkezdeki 6 kişinin mutabakatı ile ülke genelinde hiç bir şube ve temsilcilikte uygulanmayan tüzük, “Ama İtiraz Var” gerekçesi ile işletilmiş ve en çok oy alarak seçilen yöneticilerimizin ( Cüneyt Kayıkçı-Esat Kudret) yöneticilikleri düşürülmüştü.

Yerlerine (üyelerimizin tabiri ile “KAYYUM” olarak) üye iradesini hiçe sayan iki yedek atanmıştı. Ve hatta en az oy alan da baş temsilci atanmıştı.

Bu duruma karşılık, Sürecin doğru işlemediğini ve iradesine saygısızlık yapıldığını düşünen üyelerimiz, sendikanın zarar görmemesi ve sürecin doğru işlemesi adına Olağan Üstü Genel Kurul talepli imza kampanyası başlatmıştı.

Bu gün itibarı ile imzalar elimize ulaştı ve üye iradesine saygı gereği bizler de SAMANDAĞ EĞİTİM SEN olarak bu imzaları Genel Merkeze iletmek üzere Hatay Eğitim Sen Şubesine teslim ettik.

Başta üyelerimize, iradelerine sahip çıkmalarından dolayı teşekkür ediyor ve bu sürecin takipçisi olacağımızın sözünü veriyoruz.

Emeğin demokrasisinin işlediği, üye iradesine koşulsuz saygının egemen olduğu ve birlikteliklerin kâğıt üzerinde ve “senden bir benden iki misali” sayılarla değil mücadelede ve alanlarda yaratıldığı, gücünü üyesinden alan ve vefasını bir tek üyeye borçlanan bir sendika özlemi ve sözü ile tüm üye ve dostlarımıza, Halkımıza saygılarımızla” dendi.