TELEFONU SOL CEBİNİZE KOYMAYIN! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

TELEFONU SOL CEBİNİZE KOYMAYIN!

Bu haber 26 Eylül 2018 - 8:34 'de eklendi ve 501 kez görüntülendi.

Erkeklerin severek ve beğenerek giyindiği gömleklerde dikkatimizi çekmeyen dikkatimizi çekse de önemsemediğimiz bir durum var ki uzmanlar bu konuda gömlek kullananları uyardı.

Farklı tarz ve modellerde yapılan gömleklerin ceplerine hiç dikkat ettiniz mi? Genelde erkek gömleklerinin cepleri sol tarafa dikiliyor. Peki, sol cebe koyulan cep telefonlarının kalbe verdiği zararı hiç düşündünüz mü? Gömlek ceplerinin neden sol tarafa yapıldığını merak ettik ve bu konuyu İlçemiz Gözde Gömlek işletme sahibi Ali Doğru’yla konuştuk.

Gözde Gömlek işletme sahibi Doğru gazetemiz haber merkezine verdiği bilgiler ışığında ceplerin daha çok sol tarafa yapılmasının tercih meselesi olduğunu ifade etti.

Doğru yapıtı açıklamada; “Gömleklerde kadın ve erkek farklı olmak üzere sağ ve sol göğüs cepleri bulunmaktadır. Erkekler genellikle sol cebi tercih ediyorlar. Çünkü erkeklerin geneli sağ elini kullandığından dolayı sol cebi kullanmak onlar için daha kolay oluyor.  Kadınlarda ise tam tersi görülür yani cep sağ taraftadır. Ayrıca kadınlar erkekler kadar gömleklerinin sol ceplerini kullanmıyorlar. Çünkü kadınlar telefonları için daha çok pantolon ceplerini kullanıyorlar. Genelde vatandaşların tercihi olduğu için bir şey diyemiyoruz. Ama telefonlar çok ciddi bir şekilde radyasyon yaydığı için telefonların sol cebe koyulması taraftarı değiliz. Aslında gömleklerin sol cepleri de telefonlar için üretilmiyor ama kolaylık sağladığı için vatandaşlar sol cebi kullanıyor.

Cep Telefonu Zararları

Cep telefonunu teknolojisinin bugün geldiği durum birçoğumuz için mutluluk verici olabilir. Yararlarının yanı sıra cep telefonun radyasyon gibi zararları da yadsınamaz. Cep telefonu radyasyon yayan cihazlar içinde en çok kullanılanı ve en çok zarar göreceğimiz cihazdır. Hayatımızı kolaylaştırdığına inandığımız her şeye karşı özel bir ilgimiz var. Çünkü teknolojinin ikiyüzlü olduğunu, tüm teknolojik yeniliklerin aynı zamanda beden ve ruh sağlığımızı olumsuz etkileyen bir karanlık yüzünün de bulunduğunu biliyoruz. Bu işin ticaretini yapan kişilere cep telefonunun zararı var mı? diye sorulduğunda “her şey günlük gülistanlık henüz kanıtlanmış zararı yok istediğiniz kadar kullanın “ diyerek piyasada dolaşan meslektaşlarına en etik yanıtı verdiklerini duyuyoruz. Fakat cep telefonu kullanmanın ve onun radyasyonuna maruz kalmanın çevreyi de, insanları da hasta ettiği, işin ciddi olduğunu ve tedbir alınması gerektiği kaçınılmaz bir gerçektir.

Hala cep telefonlarının zararsız olduğunu söyleyenler çıkabiliyor. Sebep sektörün milyar dolarlarla ifade edilen bir hacme sahip olmasıdır. Bu yüzden gerçekler satın alınabiliyor. Her zamanki ört bas çabaları yapılan araştırmanın sonuçları tehlikenin mahiyetini ortaya koyuyor. Cep telefonlarının zararları bu kadar göz önündeyken bir de gömleklerin sol cebine, kalbin tam üstüne koyulması büyük bir tehlike içeriyor.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto:Ümit Dadük Sağaltıcı