TEKNOFEST TÜRKİYE BİRİNCİLERİNDEN, MÜDÜR KAPO’YA ZİYARET - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

TEKNOFEST TÜRKİYE BİRİNCİLERİNDEN, MÜDÜR KAPO’YA ZİYARET

Bu haber 30 Eylül 2019 - 9:45 'de eklendi ve 2.008 kez görüntülendi.

TEKNOFEST 3 dalda yapılan Robot Yarışmasında Samandağ Adem Nural Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemiz “SÜRKİ” İsimli Robot ile Türkiye Birincisi oldu. Yarışmaya katılan ekip geçtiğimiz hafta İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo’yu makamında ziyaret etti. MEB Müdürü Kapo, ziyaretçi ekibi ödüllendirirken, ‘Emeği geçen Yönetici, Öğretmen ve Öğrencilerimizi tebrik ediyorum! dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hilmi Kapo, meslek liselilerin neler başarabileceğini, sadece ilimize değil ülkemize de ispat ettiğini ifade ederek öğrencilere ödüllerini verdi.

Gerçekleştirilen ödül töreninde Müdür Kapo “Öğretmen arkadaşlarımızı ve öğrencilerimizi elde etmiş oldukları bu başarıdan dolayı tebrik ediyorum. Meslek lisesi öğrencilerimiz birçok lise ve üniversite ile yarışarak meslek liselerimizin ve meslek liselilerin neler başarabileceğini, sadece ilimize değil ülkemize de ispat etmiştir. Öğrencilerimizin sevinçleri yüzlerinden okunuyor. Hem ilçemizde hem de diğer yerlerde meslek liseli algısını kırdılar, bu da ayrıca çok önem verdiğim bir olay. Meslek lisesinden böyle bir başarının elde edilmiş olmasını önemsediğimi vurgulayarak söylüyorum çünkü okullarımıza kayıtlarda meslek liselerine öğrenci bulmakta zorlanıyoruz. Meslek liseleriyle ilgili bir algı var bunun böyle olmadığını, yaşayarak ödülü getirerek, kupalarını kazanarak bize ve herkese ispatladılar. Bu nihayetinde bir ekip işi, beş altı yıllık bir çalışmanın ürünü hocalarımız başından beridir sabırlı bir çalışmayla öğrencilerimizle beraber bu başarıyı elde ettiler. Yarışmaya katılan robotlarının ismi de “Sürki ve Asi” ikisi de ilimizin kültürel değerlerini ifade eden adlar bunun için de teşekkür ediyorum. Bundan sonraki yarışmalarda daha da etkili çalışacaklar, kendilerini geliştirecekler. Zaten günümüz ve geleceğimiz robotik kodlama üzerine olacak gibi görünüyor. Bunu bir görev bilip arkadaşlarımız çalışmaya başlamışlar. Bundan sonra da devam edeceklere eminim. Zaten altyapı oluşmuş durumda. Sizin gibi gençlerin yarışmaya katılmış olması bizleri mutlu etti, gurur duyduk, okulunuzun ve ilçemizin adını duyurdunuz. İnşallah gelecek yıllarda daha başka güzel başarılara imza atacaksınız. Hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.

Müdür Kapo konuşmasının ardından 11. sınıf öğrencileri Can Şahutoğulları, Aydın Baytar, Yoldaş Barutçu, Yusuf Rıdvanoğulları ve Elektrik- Elektronik Öğretmenleri Sabri Can Bozdemir, Oktay Yılmaz’a ödüllerini vererek başarılarının devamını diledi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı