TEKEBAŞI ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN SEVİNDİREN SERGİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

TEKEBAŞI ORTAOKULU ÖĞRENCİLERİNDEN SEVİNDİREN SERGİ

Bu haber 05 Nisan 2022 - 14:23 'de eklendi ve 215 kez görüntülendi.

Samandağ İlçe Kaymakamı Murat Kütük, Tekebaşı Ortaokulu öğrencilerinin hazırlamış oldukları  Yeşilçam Resim Sergisi açılışına katılım gösterdi.

Gerçekleştirilen açılış öncesinde Kaymakam Kütük; okul idaresi ile bir araya gelerek okulun ve öğrencilerin durumu hakkında bilgi aldı.

Tekebaşı Ortaokulu çok amaçlı salonunda gerçekleşen açılışta Kaymakam Kütük’ e İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Özgür Dadük ve Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Samandağ İlçe Koordinatörü Hasan Arslan eşlik etti.

Serginin açılışını gerçekleştiren Kaymakam Kütük; “Öğrencilerimizin fen bilimleri, matematik ve sosyal bilimlerin yanı sıra sanatın herhangi bir dalına yönelmeleri , onların yaratıcı ve eleştirel düşünme işlevlerini destekler aynı zamanda problem çözme ve akıl yürütme yeteneklerini arttırır. İnsanın çevresiyle etkileşim içinde olmasını, etrafında olan bitene karşı daha duyarlı olmasını, kendini özgürce ifade etmesini sağlayan en önemli sanat dalı resimdir. Bu yüzden öğrencilerimizden  bu sanat dalına ilgi duyanların okul tarafından desteklenmesi ve bu tarz sergilerin düzenlenmesi  mutluluk verici. Sergilenen resimlere bakarken sinemada çocukluğumuzdan bu yana aşina olduğumuz yüzleri görmek, bazı film sahnelerini hatırlamak  bizleri hem hüzünlendirdi hem de gülümsetti. Sergide emeği geçen herkesi tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.

Haber- Foto: Rizan Sağaltıcı