ÜST REKLAM

logo

reklam
26 Aralık 2016

TEKEBAŞI MAHALLESİ LİSESİNE KAVUŞUYOR

maruf-c-2

Hayırsever Maruf Cilli’nin, Tekebaşı Mahallesi’nde yaptırması planlanan 24 derslikli bir Anadolu Lisesi için Hatay Valisi Erdal Ata ile protokol imzalandı. Dün Valilik Makamı’nda düzenlenen protokole Samandağ Kaymakamı Dr. Cahit Çelik ve İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan da katıldı.

Hatay Valisi Erdal Ata, burada yaptığı konuşmada meslek hayatı boyunca ülkemizin en önemli sorununun eğitim olduğu inancıyla her zaman eğitim yatırımlarına önem verdiğini belirtti. Vali Ata, ‘’Devlet olarak bütçeden en fazla pay eğitime ayrılmış olmasına rağmen genç bir nüfusumuzun olması, öğrenci sayımızın fazla olması sebebiyle illerimizde okul ve derslik ihtiyaçlarının tam olarak karşılanamadığı, hayırseverlerimizin desteğine ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Görev yaptığımız her yerde de bu konuda özel olarak çalışmalar yaptık. Önümüzdeki süreçte ilimizdeki eğitim yatırımlarına sizler gibi hayırseverlerimizin desteğini sağlamak amacıyla hayırsever sanayicilerimizi, iş adamlarımızı, sivil toplum kuruluşlarımızı bir araya getirip bu gibi çalışmalar yapmayı düşünüyoruz. Ben eğitime yaptığını katkılardan dolayı tüm ailenin fertlerine teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki sizin yaptırdığınız okulda yüzlerce gencimiz mezun olacak, mezun olduktan sonra da vatana millete hayırlı fertler olacaklardır’’ şeklinde konuştu.

Hatay’daki maddi durumu iyi olan hayırseverlerimize, sanayicilerimize ve iş adamlarımıza bir mesajı olduğunu dile getiren Vali Ata, ‘’Maruf Bey bir eczacı olarak kazandığı ve bu zamana kadar biriktirdiği paralardan bir okul yaptırıyor ve daha önce de aile olarak 2 tane yaptırmışlar. İnanıyorum ki Maruf Bey gibi okul yaptırabilecek durumda olan hayırseverler vardır. Onların da katkılarını beklediğimizi belirtmek istiyorum’’ dedi.

Hayırsever Maruf Cilli, “Sayın Kaymakamımızın okul yaptırma konusundaki tekliflerinden ve bu konudaki desteklerinden dolayı öncelikle teşekkür ediyorum. Gençlerimiz ve çocuklarımız ülkemizin geleceğidir. 1900’lü yıllarda babam ve amcalarım Lübnan ve Fransa gibi ülkelerde lise ve üniversite eğitimi görmüşlerdi. Ailem eğitimin önemini bilen ve hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen insanlardır. Bende de doğduğum ve gönül bağımın olduğu Tekebaşı Mahallesi’nde maddi olanaklarım elverdiği zaman mutlaka okul yaptırma düşüncesi vardı. Son yıllarda Tekebaşı ve çevre mahallelerdeki çocuklarımızın ve gençlerimizin TEOG sonucunda Antakya ve İskenderun’daki liselere gidemeyenlerin okulu bırakmak zorunda kalmaları beni derinden üzüyordu’’ dedi.

Hayalinin Tekebaşı ve çevre mahallerdeki bütün gençlerimizin lise ve üniversite okuyabilmeleri olduğunu belirten Cilli, gençlerimizin yapılacak lisede eğitim görmeleri ve başarılı olmalarının kendileri için gurur kaynağı olacağını söyledi.

Atılan imzaların sonunda Vali Ata, günün anısına Hayırsever Maruf Cilli’ye kalem ve plaket takdim etti.

 

 

Share
889 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?