ÜST REKLAM

logo

reklam
16 Eylül 2017

TEK YÖNDE YENİ GÜZERGAH

 

 

İlçemizde 15 Temmuz 2017 tarihi itibari ile başlatılan ve İlçemiz halkına tarihi bir burukluk yaşatan tek yön uygulamasında yollar yeniden belirlendi. İlçemizi önceki yol durumundan daha beter bir duruma düşüren ve trafik sıkışıklığının iki katına çıktığı tek yön uygulamasının düzenlenmesi Samandağ Kaymakamlığı, Samandağ Belediyesi ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün isteği doğrultusunda Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Ulaşım Koordinasyon Kurulu Komisyonu (UKOME) tarafından maddeler halinde görüşüldü.

-Tek ve çift yönlü yollar yeniden belirlendi.

İlçemizdeki trafik akışını olumsuz etkileyeceği düşünülen güzergâhlar şu şekilde düzenlendi;

-Nazım Hikmet Ran Caddesinin Muammer Aksoy Caddesi ile kesiştiği Denizbank önünden itibaren Cumhuriyet ilköğretim okuluna çift yönlü olarak açılması.

-Muammer Aksoy Caddesinin Belediye Binası ile Evren Caddesi arasında kalan yolun çift yönlü gidiş geliş yapılması.

-Ahmet Yesevi caddesinin Sivas Şehitleri Caddesi ile Kazan Sokak arasında kalan kısmını çift yönlü gidiş-geliş yapılması.

-Atatürk Caddesi Kız meslek lisesinin önünden Evren Caddesi istikametinde Kilise caddesine kadar yolun çift yönlü geliş gidişe açılması.

-Elma Şekeri Kreşinin karşısında bulunan Laleli sokağın çift yönlü gidiş geliş olarak düzenlenmesi.

-Ecevit Caddesinin Çift yönlü gidiş dönüş olarak düzenlenmesi.

-Kazan sokağın Ahmet Yesevi Caddesi ile Ecevit Caddesi arasında kalan kısmının çift yönlü gidiş –geliş olarak düzenlenmesi.

-39.Sokağın çift yönlü gidiş –geliş olarak düzenlenmesi.

-Gençlik sokağın çift yönlü gidiş geliş olarak düzenlenmesi.

-Atatürk Caddesi A 101 Alışveriş Merkezi karşısında bulunan Namık Kemal Caddesi’nin çift yönlü gidiş-geliş olarak düzenlenmesi.

-Kilise Caddesi’nin Defne Hastanesi Kavşağı ile Jan Suphi Beylüni Lisesi önündeki köprü arasında yolun dar olması ve özel hastane açılmasından dolayı her iki tarafa da duraklama ve park yasağı getirilmesi.

-Hastane Caddesi’nin İnönü Caddesi istikametine sol tarafa sınırlı süreli (20 dakika) park yasağı getirilmesi.

-Cumhuriyet Caddesi’nin Muammer Aksoy Caddesi istikametine sol tarafa sınırlı (20 dakika) park yasağı getirilmesi.

-Nazım Hikmet Ran Caddesi’nin 23 Temmuz Caddesi ile Cumhuriyet Caddesi arasında Cumhuriyet Caddesi istikametine sol tarafa sınırlı (20 dakika) park yasağı getirilmesi.

-İnönü Caddesi’nin Hıdır Bey Caddesi kavşağından Ahmet Yesevi Caddesi istikametine delinatörlerle 4 metre genişliğinde yeni bir şerit açılması, trafik yoğunluğu yaşanan Hıdır Bey Caddesi’nin trafiğini rahatlatacağı düşünüldüğü.

-Filiz Sokağın Ahmet Yesevi Caddesi istikametine tek yön olarak düzenlendiği belirtildi.

Haber-Foto:Ümit Sağaltıcı

Share
561 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?