TEK YÖN ÇOK RAHATLATTI (!) « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

TEK YÖN ÇOK RAHATLATTI (!)

Bu haber 03 Ağustos 2017 - 9:59 'de eklendi ve 611 kez görüntülendi.

Hızla büyüyen ve gelişen Samandağ ilçesinde trafiği düzenleyerek kazaları azaltma, araç park sorununu azaltma ve trafik akışını rahatlatmak hedefiyle Hatay Büyükşehir Ulaştırma Daire Başkanlığı, Samandağ Beleyesi, Samandağ İlçe Emniyet Müdürlüğü ve çeşitli kurumların işbirliğiyle tek yön çalışması hayata geçti fakat ilçe halkı bu çalışmadan umduğunu bulamadı. iki haftayı aşkın bir süredir gerçekleşen çalışmada seyir yönü değişen trafik her hatta kuyruklar oluşturdu.

İlçe halkı tek yön sorunları arttırdı…

Tek yönden oluşan trafik sıkışıklığından ve Hastane caddesindeki son durumun rahatlatıcı değil aksine daha da can sıkıcı bir manzara ile gözler önüne serildiğini ve bu durumdan dolayı rahatsız olduklarını dile getiren İlçemiz vatandaşları, ‘Hastane Caddesindeki trafik sıkışıklığı sadece yön değiştirdi. Daha önce Hastane yolunda yukarı doğru oluşan sıkışıklık, araçların yönünü aşağı doğru çevirmesi ile sadece şekil değiştirdi. Yerel Yönetimler ve idari makamlara soruyoruz bu neye çare oldu” ifadesinde bulundular.

Vatandaşlar; “Samandağ’ın bütün trafiği tek yön olmuşken, hala ısrarla ters yönden gelen araçlar var. Bu durum hala İlçemiz vatandaşlarının tek yöne alışmadığının bir kanıtı. Hastane caddesindeki son durup pek de rahatlatıcı değil. Trafik o bölgede feci bir şekilde sıkışıyor ve trafiği kilitliyor. Sözde tek yön uygulaması trafiği rahatlatmak için yapıldı ama durum eskisinden daha kötü bir hal aldı. Tek yön uygulamasının şimdiki hali hem araçlar hem de biz yolcular için can sıkıcı bir hal alıyor. Uygulama başlamadan önce minibüsler yolcuları rahatlıkla yol üzerinden alabilirken uygulamanın getirdiği kurallardan olan ve yol boyunca duraklama ve park etme yasak olan bölgelerde minibüsler yolcu alamamakta hem kendileri ekonomik zarara uğramakta, hem de yolcuları da mağdur etmekteler.

Okulların açılmasına az bir zaman kaldı. Şuan tek yön şöyle böyle ilerliyor ama okullar açıldığı zaman her yönden çekmeköy escort çıkacak olan okul servisleri ne olacak? Daha okullar açılmadan trafik felç oldu, düşünün ki okullar açılınca Hastane caddesindeki trafik sıkışıklığının üstüne, Atatürk Ortaokulu öğrencilerinin giriş ve çıkışında Hastane Caddesi ne durumda olacak? Samandağ trafiğinin rahatlamaya ve ferah bir şekilde ulaşım yapmaya ihtiyacımız vardı ama şuan ki durumda da kolay bir ulaşım sağlayamıyoruz. Samandağ halkı olarak bu uygulamaya bir anlam veremiyoruz” ifadelerinde bulundular.

Haber- Foto:Ali Doğru