ÜST REKLAM

logo

reklam
29 Aralık 2016

Tedmur Kırsalında 25 Terörist Öldürüldü.

 

suriye

Sana ajansına açıklamada bulunan Askeri kaynak ordu birliklerinin Homs kırsalının doğusunda Tedmur Kentinin de batısında yer alan 4. İstasyon yakınlarında IŞİD çeteleriyle şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti.

Kaynak çatışmalarda 25 teröristin ölü, birçok teröristin de yaralı düşürüldüklerini aktardı.

—–

Homs Kırsalında Teröristler Bozguna Uğratıldı.

Askeri kaynak; Suriye ordu birliklerinin Homs kırsalının kuzeyi Resten Kentinin civarında Nusra Cephesine tabi terör komutanlarının toplandığı bir karargahı muhtevalarıyla imha ettiklerini aktardı. Nitelikli operasyonda aralarında ‘Ebu Haydar’ ve Sadık Yusuf adlarıyla bilinen terör elebaşlarının aralarında bulunduğu çok sayıda teröristin öldürüldüğünü belirten kaynak; karargah ve civarında bulunan teröristler, cephane ve araçların etkisizleştirildiğini sözlerine ekledi.

Günün erken saatlerinde ise askeri kaynak; ordu birliklerinin Homs Kentinin yaklaşık 100 km doğusunda Tedmur Kentinin batısına düşen 4. Petrol İstasyonunun doğusunda IŞİD’li terör gruplarla şiddetli çatışmalara girdiklerini belirtti. Kaynak, en az 25’ten fazla teröristin öldürülüp havzalarında bulunan silah ve mühimmatlarının da imha edildiği çatışmalarda çok sayıda teröristin de yaralandığını aktardı.

Kaynak ordu birliklerinin dün yine Homs kırsalının doğusu Batı Habra, Doğu Habra, Resm Hmeyde, Cub Cebel, Ebu Katur, Unk el Hava, Ebu Havadid, Cub Hamad, Mşeyrfa ve Dördüncü Petrol İstasyonunun doğu bölgelerinde IŞİD’li çetelere ait bir kısımı ağır silahlarla donatılmış, bir kısmı da zırhlı olan onlarca aracı yükleriyle birlikte imha ettiklerini hatırlattı.

—–

Halep’in Doğusunda Toplu Mezarlar Bulundu.

Nusra Cephesi, Ahrar el Şam İslami Hareketi, Nurettin Zenki Hareketi ve daha başka terör örgütlere tabi teröristlerin Halep Kentinin doğu semtlerinden çıkarılmaları öncesinde vahşice katledip toplu mezarlara gömdükleri çok sayıda ceset bulundu.

Terörden arındırılan bu semtlerde yapılan arama tarama operasyonlarında dün 21 sivil vatandaşın vahşice katledilmeleri ardından gömüldükleri toplu bir mezar bulundu.

Halep Adli Tıp Müdürü Zahir Hacco SANA muhabirine yaptığı açıklamada; teröristlerin katledip gömmeleri ardından ilgili birimler tarafından bulunan 21 cesedin hastane morguna kaldırıldıklarını kaydetti. Hacco cesetler arasında 5 çocuk ve 4 kadının bulunduğuna dikkat çekerken, tümünün sivil vatandaşlara ait olduklarını vurguladı.

Cesetlerin Sükkeri ve Kellase semtlerinde radikal çetelerin alı koydukları insanları hapsettikleri ve işkence ettikleri mekanlarda bulunduklarını söyleyen Hacco, cesetlerin tümünün yakın mesafeden açılan ateş ile infaz edilmiş sivil vatandaşlara ait olduklarını açıkladı.

Terör yanlısı rejimler ve yandaş medyaları; Halep’in bu çetelerden kurtarılmasına gölge düşürme ve bu azılı katilleri koruyup kollama amacıyla benzeri görülmemiş medya kampanyaları başlatmışlardı.

—–

Hama Kırsalındaki Tekfirci Teröristlere Darbe.

Saha kaynakları Hama kırsalında ‘Ceyşul Fetih’ (Fetih Ordusu) adı altında Al Suud, Katar Şeyhliğinden rejiminden destek ve komuta alan terör çeteleri dün hava güçleri ve topçu birlikleri tarafından oldukça büyük kayıplara uğratıldıklarını ifade etti.

Kaynaklar bu çetelerin söz konusu rejimlerin desteği ve komutasıyla Türkiye üzerinden Türkistan İslami Hareketiyle birlikte daha başka radikal oluşumlardan destek alıp Hama kırsalında geniş çaplı terör saldırılarında bulunma hazırlığı yaptıklarına dikkat çekti. Hazırlıklar sırasında hava güçlerimiz ve topçu birliklerimizin bu çetelerin toplanma yerlerini nitelikli operasyonlarla hedef aldıklarını kaydeden kaynaklar; saldırının başlatılmadan başarıyla çökertildiğini kaydetti.

Kaynaklar operasyonlarda 14 tankın yanı sıra saldırı esnasında kullanılmak üzere hazırlanan bombalı zırhlı araçların imha edildiğini, 7 tankın sabote edildiğini, ağır silahlarla donatılmış 4X4 çeker 39 araç, teröristlerin ulaşım ve cephane taşımada kullandıkları çok sayıda aracın imha edildiğini söyledi. Aralarında yüksek sayıda yabancının bulunduğu 426 teröristin öldürüldüğünü belirten kaynaklar, yüzlerce teröristin de yaralandığını kaydetti. Kaynaklar ölenlerin arasında önemli yabancı istihbarat subaylarının bulunduğuna da dikkat çekti.

Aynı zamanda oldukça büyük miktarlarda ve muhtelif türlerde silah ve mühimmatın da imha edildiğini ifade eden kaynaklar; Hama kırsalının köylerine saldırı için hazırlanan bu çetelere milyonlarca doların harcandığını, saldırının da başlamadan başarıyla çökertildiğini ifade ettiler.

 

 

 

Share
1510 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?