TEDAŞ'TAN İLÇEYİ RAHATLATACAK HAMLE | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

TEDAŞ’TAN İLÇEYİ RAHATLATACAK HAMLE

Bu haber 23 Ekim 2017 - 14:47 'de eklendi ve 56 kez görüntülendi.

    

 

İlçemizde Atatürk Mahallesi Ada Cafe önünde bulunan Tedaş’a ait 40 metrekarelik alanda eski indirme istasyonu kaldırılıp oda şeklinde daha güvenli ilçe merkezini rahatlatacak Trafo Binası yerleştirildi.

Asıl siz ilçeyi karanlığa boğmayın!

İlçede Ada Cafe civarında bulunan vatandaşların kazı ile ilgili sitemini görüştüğümüz Tedaş Şefi Vecih Doğru, ‘hem kaliteli hizmet istiyor hem de hizmet yapmamız engelleniyor. Ben size soruyorum uzun bir direğin üstünde iki indirme noktasının ağırlığından direk devrilse o bölgedeki faciayı düşünebiliyor musunuz? İlçede enerji akımının en üst kalitede vatandaşa sunulması için biz hizmet üretmeye çalışırken Belediyeye şikayet konusu oluyoruz. Söz konusu şikayet bizi enterese etmiyor. Çalışma yaptığımız bölge zaten Tedaş’a ait. Vatandaşımız rahat olsun Trafo Odasının dibine kadar masa kurabilirler herhangi bir risk oluşturmuyor.

İlçemize bu trafoların gelmesi için 4 yıldır mücadele veriyoruz. Çarşı merkezini rahatlatacak odaların çalışmasını başlatıp oradaki ağaçları söktük. Ada Cafe önünden sökülen ağaç için orman ve şehircilik müdürlüğüne bilgi verilerek söküldükten sonra ilçemizde yeni kurulan hastanemizin karşısındaki alanda dikiminin yapılması sağlandı. Çalışmalarımızı ilçemizin faydası için hızla gerçekleştiriyoruz. Tedaş Samandağ Şefliği sınırlı ekibi ile ilçeye nefes aldırmak için 7/24 hizmet sunmakta. ‘İlçeyi karanlığa boğmayın’ diyenler ilçede hizmet üretmeye çalışan çarka çomak sokuyor. Vatandaşlarımıza çağrımızdır. İlçede gerçekleşen her çalışmada kendi faydalarını gözeten bir noktadan bizlere yardımcı olsunlar. Asıl siz ilçeyi karanlığa boğmayın” dedi.

Kaldırımlardaki trafolar kaldırılmayacak… 

İlçemizde birçok noktada kaldırımda yayalara zorluk yaşatan, seyri engelleyen dağıtım kutuları ile ilgili sorularımıza cevap veren Tedaş Şefi Doğru; “bu konu ile ilgili esas mağdur Tedaş’tır. Biz ilçemizde gerçekleştireceğimiz projeleri belediye’ye sunuyoruz. Ve belediyenin gösterdiği noktalarda hizmetimizi sonlandırıyoruz. Trilyonların harcandığı projeler sonuçlandıktan sonra sizce dağıtım kutularının yerleri nasıl değişsin. Bu alanda en sağlıklı çalıştığımız ilçemiz Arsuz. Belediye Başkanımız Elektrik Mühendisi olduğu için bu alanda çalışmaların en sağlıklı nasıl yapılabileceğini biliyor. Bu diğer belediyelerimiz için dez avantaj gibi gözükse de belediyelerimiz konun uzmanları ile çalışarak sorunun oluşumunu tümden ortadan kaldırabilir. Sonuç itibari ile sorun merkezi her ne kadar Tedaş gibi gözükse de asıl muhatap ilçeye şekil verenlerdir. İlçemizde Samandağ Belediye yönetimine danışılmadan çivi bile çakılamazken tek sorumlunun Tedaş gibi yansıtılması şık olmuyor.

Biz ilçemizde elimizi attığımız her noktayı güzelleştirmek adına hizmet üretmeye devam edeceğiz. İlçemiz halkının en iyisine layık olduğu inancını taşıyoruz. Bizimde bu memleketin evladı olduğumuz unutulmasın” dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

afdah.info

voir films