ÜST REKLAM

logo

reklam

TAVUK PANSUMAN İÇİN HASTANEYE GETİRİLDİ

 

İlçemiz Devlet Hastanesinde, ilginç bir olay yaşandı. Yaralı tavuğunu tedavi için Devlet Hastanesi’ne getiren 35 yaşlarındaki bir kişi, hayvana pansuman yapması için sağlık personelini ikna etmeye çalıştığı anlar, sosyal medyaya yansıdı.

Samandağ Devlet Hastanesi binasına geçen günlerde ismi öğrenilemeyen bir kişi, yaralı bir tavukla geldi. Tavuğu acil servis girişinin dışında bırakan vatandaş, görevli doktora durumu anlattı. Doktor, tavuğuna pansuman yaptırmak istediğini söyleyen bu kişiye sağlık personelini işaret ederek ‘Çocuklar ilgilensin’ dedi. Bunun üzerine sağlık personelinin yanına giden vatandaş, hayvana pansuman yapılmasını istedi. Ancak vatandaşın tüm çabasına rağmen sağlık personeli, ‘Burası insan hastanesi’ diyerek pansumanı yapmadı.

Hastane çalışanlarından biri tarafından cep telefonu ile kaydedilen vatandaş ile sağlık personeli arasındaki diyaloğun görüntülerinin, sosyal medyada yayınlanmasının ardından hızla yayıldı. Vatandaş görüntülerde ısrarla, “Bu hayvan aslan, kaplan değil. Sadece tavuk. Ne olur bu pansumanı yapsanız. İnsanlara pansuman yapıyorsunuz, ona da yapın. Burada bana müdahale yapmayın, hayvanıma yapın. İnsanlar ve hayvanlar arasında fark yok” dediği görüldü.

Vatandaşın tavuğunu hastane girişinde arkadaşına emanet ettiği, bu nedenle görüntülerde tavuğun görülmediği öğrenildi.

Haber-Foto: Ali Doğru

Share
507 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?