TAŞKINLAR, SİLDİ SÜPÜRDÜ - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

TAŞKINLAR, SİLDİ SÜPÜRDÜ

Bu haber 19 Nisan 2019 - 9:38 'de eklendi ve 257 kez görüntülendi.

Afetten Bütün Mahalleler Nasibini Aldı; Evlere Su Taştı, Seralar Sulara Gömüldü, Araçlar Zor Kurtarıldı…


Hatay genelinde, İlçemiz özelinde yaşanan hava muhalefeti zor anlar yaşattı.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen sağanak yağışlar ilçemizi sular altında bıraktı. Sağanak yağış nedeniyle evlere su taştı, seralar sulara gömüldü, araçlar zor kurtarıldı.

Yoğun yağışların etkisiyle Asi Nehri ile kentin içinden geçen birçok dere yatağında su seviyesinin yükseldiği gözlendi. Yağışların yanı sıra İlçemizde oluşan hortumlarda tedirginlik yarattı.  İlçemizde yaşanan sel felaketinden dolayı mağdur olan mahalle sakinleri tepkilerini sert bir şekilde ortaya koydular.

“Sular İçinde Yüzdük”

Konu üzerine İlçe vatandaşları şikâyetlerini şöyle dile getirdiler; “Sağanak yağışın etkisiyle taşan derelerin suları birçok ev, iş yeri ve tarım arazilerimiz bastı. Oldukça zor anlar yaşadık. Su girmedik ev kalmadı. Suyun içerisinde yüzdük. Sular evlerimizin içine kadar girdi. Zaten sular mahallelerde olan çöpleri etrafa saçtı. Biz sürekli olarak bu durumları yaşamak zorunda mıyız? Yetkililerin bu durumu çözüme kavuşturmalarını bekliyoruz” ifadelerine yer verdiler.

“Devrilmiş Halde Bulunan Elektrik Direği Ciddi Tehlike Doğuruyor”

Tepkisini gazetemiz aracılığıyla dile getiren General Şükrü Kanadlı Mahallesi Muhtarı İnal Kazan, mahallesindeki dere yatağının bir kısmının ıslah edildiğini bir kısmının ise bırakıldığını ifade ederek Hatay Büyükşehir Belediyesine seslendi.  Yaşanan sel felaketinin ardından derenin taştığını bu durumun mahalle sakinleri tarafından oldukça tehlikeli olduğunu belirtti.

Muhtar Kazan derenin kenarında bulunan devrilmiş halde bulunan elektrik direğinin ciddi tehlike doğurduğunu ifade ederek yetkililerin konuya çözüm getirmelerini istedi.

Konu üzerine açıklama yapan General Şükrü Kanadlı Mahallesi Muhtarı Kazan; “Daha önce HBB’den buradaki dere yatağının ıslahının devamı için hizmet talep ettik. Ama çağrımıza bir cevap alamadık.

Bu derenin acilen ıslahının yapılması gerekiyor. Gerçekleşen hizmetten dolayı teşekkür ederiz ancak eksikleri mevcut. Derede yapılan duvarda da güvenlik amaçlı demirlerin koyulması gerekiyor. Yoksa aksi takdirde buraya gelen çoluk çocuk olursa burada ki sele kapılabilirler.

Demir ile birlikte derenin ıslahının tamamlanmasını talep ediyoruz.

Dere ile ilgili ister Muhtarlık Daire Başkanlığımızdan, ister Fen İşleri Daire Başkanlığımızdan dilekçeleri mevcuttur” dedi.

Başkan Eryılmaz Su Taşkınlarını Yerinde İnceledi…

Samandağ ilçesinde yaşanan yoğun yağışlar nedeniyle ilçede oluşan su taşkınlarını Samandağ Belediye Başkanı Av. Refik Eryılmaz, yerinde inceleyerek taşkınların oluştuğu bölgelerdeki vatandaşlar ile görüştü.

İncelemelerde Samandağ Belediyesi Fen İşleri Müdürü Suat Berber ve Zabıta Müdürü Önder Şimşek ve Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı personeller hazır bulundu.

Su taşkınlarının olduğu bölgeleri ziyaret eden Başkan Eryılmaz yaptığı açıklamada; “Dün aşırı yağışların yol açtığı su taşkınlarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulunduk ve hasar tespiti yaptık. Etkilenen vatandaşlarımıza tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Büyükşehir Belediyesi ve Hat-Su yetkilileriyle koordineli bir çalışma yürüterek en kısa sürede yaraları sarmaya çalışacağız. Bu bölgelerimizde benzer su taşkınlıklarının tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirleri ilgili resmi kurumlarla birlikte almaya çalışacağız” ifadelerine yer verdi.

Haber: Ümit Dadük Sağaltıcı – Foto: Aslı Sağaltıcı