“Taşkın Evimizi Yerle Bir Etti” KUZU’DAN DESTEK TALEBİ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“Taşkın Evimizi Yerle Bir Etti” KUZU’DAN DESTEK TALEBİ

Bu haber 26 Ocak 2022 - 10:24 'de eklendi ve 382 kez görüntülendi.

İlimiz genelinde gerçekleşen aşırı yağışlardan dolayı Sutaşı Mahallesinde bir evi su bastı.

Mahalle sakinlerinden Dilek Kuzu, gece saat 12.00’da evlerini su bastığını çocuklarını yerden sırılsıklam bir şekilde uyandırdığını ifade ederek konu üzerine gazetemize konuştu. .

Evine dolan sudan dolayı bütün eşyalarının zarar gördüğünü belirten Kuzu, yetkililerden destek talebinde bulundu.

Gazetemize ulaşarak destek talebinde bulunan Kuzu ailesi konu üzerine yaptıkları açıklamada; “Gece 12’de evimizin içine dolan su ile uyandık. 4, 2,5 ve 7 aylık üç çocuğumuz var. Onlar ısınsın diye sobanın yanına yatak açtık ancak eve dolan suyu farkettiğimizde çocuklarımız sırılsıklamdı.

Bütün eşyalarımız kullanılmaz hale geldi. Zaten biz gece boyunca dışarıda kaldık. Sabah erken saatlerde itfaiye, Hatsu ekipleri geldi de bu suyu evden ancak çıkartabildik.

Ama ne yazık ki sorunumuz sadece suyu evden çıkartmakla bitmedi. Çünkü eşyalarımız, buzdolabı, çamaşır gibi elektronik aletleri de çalışmaz hale geldi. Bizim ekonomik durumumuz zaten o kadar iyi değildi. Eşim çalışmıyor. Çocuklarım da çok küçük. Biz bu soğuk kIş gününde nasıl yaşayacağız.  Evim zaten mahvoldu ve bizim başka kalacak bir yerimiz yok. Yetkililerden yardım talebinde bulunuyoruz.” Dedi.

Sutaşı Mahalle Muhtarı Nebil Sağaltıcı selden dolayı mağdur olan aileyi ziyareti sırasında

Destekte bulunabilmek için yetkilili mercilerle görüşeceğini ifade etti.

Samandağ Ayna Gazetesi yayın ailesi olarak aşırı yağışlardan dolayı evini su basan ailemize geçmiş olsun dileklerimizi sunar bu olayın bir daha yaşanmamasını temenni ederiz.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı