“TASARLADIĞIMIZ HER YAPI İNŞA ETTİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR” « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

“TASARLADIĞIMIZ HER YAPI İNŞA ETTİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR”

Bu haber 05 Temmuz 2022 - 13:40 'de eklendi ve 479 kez görüntülendi.

Mimar Berber Görkemli Açılışını Gerçekleştirdi

İlçemizde faaliyet gösteren  Lora Hatay Organizasyon’un organize ettiği açılışla birlikte Mimar İpek Berber’in Mimarlık ofisi hizmet vermeye başladı. CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Yüksel Berber’in kızı, Samandağ Belediye Meclis Üyesi Yahya Onur Berber’in kız kardeşi Mimar İpek Berber’e ait mimarlık ofisi açılışı birçok misafiri bir araya getirdi. Mimar İpek Berber’in kendi tasarımıyla yaptığı ofis büyük beğeni topladı.

Açılış töreninde ilk konuşmayı yaparak katılımcıları selamlayan CHP İlçe Kadın Kolları Başkanı ve Mimar İpek Berber’in annesi Yüksel Berber; “Bugün bir temmuz her anne çocuğunu büyütüp okutup kendi ekonomik bağımsızlığını kazanmak için hayata hazırlar.  Ben bugün bu mutluluğu sizlerle yaşıyorum. Kızım Çağla İpek Berber ile  gurur duyuyorum. Sayın Hatay vekilimiz, Sayın Belediye başkanımız, Sayın Belediye Başkan Yardımcılarım, Sayın İlçe Örgütümüz, Sayın Gençlik Kolları Başkanlarımız, Sayın Belediye Meclis üyelerimiz, Sayın  Belediye Çalışanlarımız Sayın Ak parti ilçe Başkanımız ve örgütü, Sayın muhtarlarımız, Sayın Esnaf Terziler Kuaförler Oda Başkanımız ve üyeleri  Basın emekçileri değerli misafirlerimiz bu anlamlı günde kızım Çağla İpek Berber’in Mimarlık Ofis açılışına katılım gösterdiğiniz için hepinizi ayrı ayrı sevgiyle selamlıyorum. Hoşgeldiniz sefalar getirdiniz. Sanat söze dökülürse şiir, sanat mısralara dökülürse müzik, sanat nakşa dökülürse el sanatları, sanat inşaata dökülürse Mimar olur. Bu sebepten ötürü kızımın mimar olmasını istedim. Sanatsız bir millet asil damarlarından birini kaybetmiş demektir. Bizleri bu anlamlı günde onurlandırdığınız için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, açılışa katılan herkese hoş geldin dileklerinde bulunarak, başarılar diledi. Topal, gerek ilçe yönetimi, gerek belediye olarak her zaman Samandağ’da ki kadın girişimcilere destek vereceklerinin altını çizdi.

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ise konuşmasında; “Samandağ’ımıza böyle bir ofis kazandırdığı için Mimar İpek Berber’e teşekkür ediyor, çalışma hayatında başarılar, bol kazançlar ve muvaffakiyetler diliyorum.” dedi.

Hatay Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Adına konuşan Yönetim Kurulu üyesi Yücel Tileylioğlu, Mimar Berber’e başarı dilediği konuşmasında; “Mimar İpek Berber, açılışa katılan herkese teşekkür ederek“ Sayın Milletvekilim Serkan Topal, Sayın Belediye Başkanım Refik Eryılmaz ve Yönetimi, Sayın Ak Parti İlçe Başkanım Semir Özdemir, Sayın Gençlik Kolları Başkanım Bünyamin Reyhanoğulları, Sayın CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Sayın Hatay Mimarlar Odası yöneticilerimiz, Sayın Oda Başkanlarımız, Sayın Muhtarlarımız, Sayın sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri, saygıdeğer meslektaşlarım, kıymetli misafirlerimiz ve basınımızın değerli temsilcileri ofisimin açılışında bana verdiğiniz destek için çok teşekkür ederim. Her anlamda benden desteklerini esirgemeyen sevgili ailem size de ayrıca teşekkür ediyorum. Hepiniz hoş geldiniz.

Mimarlık benim için bulunduğumuz çevreye değer katacak ve sizlere iyi bir yaşam kurgulayacak tasarımlar yapmaktır. Birincil amacım ilçemize, bölgemize hatta yarınımıza mimarlık sektöründe yeni bir bakış açıları kazandırmak, kalıcı katkılar sunmaktır. Ayrıca gündemi ve teknolojiyi takip ederek konfor alanlarımıza ve ihtiyaçlarımıza karşılık vermek, kreatif tasarımlar ve proje çözümler geliştirmekle birlikte mimari anlamda tarih kokan kıymetli bölgemize de ihtiyaç halinde bunu koruyarak tasarımlar geliştirmektir. Tasarladığımız her yapı aynı zamanda inşa ettiğimiz geleceğinizdir. Bu bağlamda kurduğumuz İpek Berber Mimarlık Ofisimin açılışına katılım sağladığınız için tekrardan hepinize ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Gerçekleştirdiği açılışa katılım gösteren herkese teşekkür eden Mimar İpek Berber ise konuşmasında; “Sayın Milletvekilim Serkan Topal, Sayın Belediye Başkanım Avukat Refik Eryılmaz ve yönetimi, Sayın CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, Sayın Gençlik Kolları Başkanım Bünyamin Reyhanoğulları, Sayın Ak Parti ilçe Başkanım Semir Özdemir, Hatay Antakya Mimarlar Odası yönetimi, oda başkanlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, saygıdeğer meslektaşlarım, değerli misafirlerim ve saygıdeğer basın mensupları ofisimin açılışında bana verdiğiniz destek için hepinize çok teşekkür ederim. Her anlamda benden desteklerini esirgemeyen sevgili ailem size de ayrı teşekkür ediyorum. Hepiniz hoşgeldiniz.

Mimarlık benim için bulunduğumuz çevreye değer katacak ve sizlere iyi bir yaşam kurgalayacak tasarımlar yapmaktır. Birincil amacım İlçemize, bölgemize hatta yarınımıza mimarlık sektöründe yeni bakış açıları kazandırmak kalıcı katkılar sunmaktır. Ayrıca gündemi ve teknolojiyi takip ederek konfor alanlarınıza ve ihtiyaçlarınıza karşılık vermekikreatif tasarımlar ve proje çözümler geliştirmekle mimar anlamda tarih kokan kıymetli bölgemize de ihtiyaç halinde koruyacak tasarımlar geliştirmektir.

Tasarladığımız her yapı aynı zamanda inşa ettiğimiz geleceğimizdir. Bu bağlamda kurduğum İpek Berber Mimarlık Ofisimin açılışına katılım sağladığınız için tekrardan hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

Hatay Lora Organizasyon’un organize görkemli açılış törenine; CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz ve eşi Selda Eryılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Semir Özdemir, Samandağ Belediye Başkan Yardımcıları Aydın Duran, TimurlenkBozoğlan, CHP Gençlik Kolları Başkanı Bünyamin Reyhanoğulları, Muhtarlar Derneği Başkanı Mahir Cebburoğlu, Samandağ Esnaf Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu, Berberler Odası Başkanı Nadir Açıkgöz, Terziler Odası Başkanı Ali Doğru, Hatay Mimarlar Odası Yönetim Kurulu üyesi Yücel Tileylioğlu, Belediye Meclis Üyeleri, CHP İlçe Yöneticileri, CHP Kadın Kolları Yöneticileri, Muhtarlar, meslektaşları ve çok sayıda vatandaş katılım gösterdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı