ÜST REKLAM

logo

reklam

“TARTI ALETİNİZİN MUAYNESİNİ YAPTIRDINIZ MI?”

Samandağ Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Refik Gümüşoğlu Ve Bakkallar Odası Başkanı Necdet Aslan ortak açıklama bulundu.

TC Hatay Valiliği İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğünden gelen yazıya istinaden yapılan açıklamada; “Özellikle odalarımıza bağlı bütün Esnaflarımızla diğer vatandaşlarımızın kullanmakta oldukları terazilerin muayenelerinin yaptırılması 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu gereği zorunludur.

Üretici ve pazarcılar tarafından malların doğrudan tüketicilere perakende olarak satıldığı açık veya kapalı Pazar yerlerinde kullanılan tartım kapasitesi 2000 KG’ ye kadar olan (2000 KG) dahil elektronik ve mekanik teraziler ile tartım kapasitesi 2000 KG’ye kadar olan (2000 KG) dahil mekanik terazilerin muayene ve damgalama işlemi için müracaatların Hatay’da 2018 yılı mühürleme işlemleri ÇELEBİ YMS tarafından yapılmaktadır. Şirket yetkilileri ilçemize (sahaya) 25 Ocak 2018 tarihinden itibaren 3 gün süre ile esnaf ve mahalleleri dolaşarak talepleri alacaklardır. Ancak yetkili şirket Çin malı tartı ve aletlerinin onaylama işlemlerinin kesinlikle yapılamayacağını belirttiler, M1 kütle setleri için müracaatlar İl Bilim Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğüne yapılacaktır.

Başvuruların en geç 28.02.2018 Çarşamba gününe kadar Esnaflarımızın ilgili şirkete başvurmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ölçü aleti başına 2.101.00 TL idari para cezası uygulanacağı belirtilmiştir” ifadelerine yer verildi.

haber: Ümit Sağaltıcı Foto: Arşiv

Share
425 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?