" TARİKATLARIN VE GERİCİLİĞİN KARŞISINDA OLACAĞIZ. "  | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

” TARİKATLARIN VE GERİCİLİĞİN KARŞISINDA OLACAĞIZ. ” 

Bu haber 19 Ekim 2017 - 14:25 'de eklendi ve 46 kez görüntülendi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samandağ Şube Yönetiminden, kınama ve teşekkür.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samandağ Şube Yönetimi, Mustafa Kemal Atatürk’ün ve Anayasanın  “Laiklik” ilkesi gereği, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşayan herkesin inançlarında özgür olduğu ve hiç kimsenin, hiç bir dogma, kalıp ve inanış için zorlanamayacağını hatırlattı.

’13 Ekim 2017 Cuma günü sabah saatlerinde, engin bilgi birikimi ve aydınlık görüşleriyle toplumun saygısını kazanmış   Şeyh Tahsin Yılmaz’ın babası,  Şeyh Yusuf Yılmaz’ a,  evinin içine giren  dört kişi tarafından  fiili darb saldırısı yapılmış, burnu kırılmış, yüzü – gözü mosmor edilmiş ve baygın haldeyken sakalının bir kısmı kesilerek rencide edilmiştir’ diyerek açıklamasını sürdüren ADD Yönetimi, bu çirkin saldırının, değerli din adamı Sayın Yusuf Yılmaz’ın şahsında,  bütün topluma yapıldığına dikkat çektiler.

ADD Yönetimi imzasıyla yapılan açıklamada; “Bu saldırıyı gerçekleştirenler toplumun birlik ve beraberliğini hedef almıştır. Kınıyoruz, Lanetliyoruz.

Son 2-3 yıl içerisinde ;

1) Şeyh Davut  Eskiocak (Harbiye Mah)

2) Şeyh Sami Eskiocak (Harbiye Mah)

3) Şeyh Süleyman Zivaroğlu  (Yeniçağ Mah)

4) Şeyh Hüsamettin Yeral (Ekinci Mah)

5) EHDAV eski sözcüsü Sedat Bilgin olmak üzere, beş kişi daha aynı tür fiiliyata maruz bırakılmıştır. Hepsinin darb edildikten sonra sakalları kısmen kesilmiştir. Bu bir tarikatın işareti midir? Sakalının bir kısmının kesilmesi, bir din adamı için rencidenin de ötesinde, ayrıştırıcı, nifakçı, gerici zihniyetin karanlık temsilcileri tarafından verilmek istenen toplumsal bir tehdit,  bir mesaj mıdır?

Atatürk’ün Türkiye’si,  tarikatlar ülkesi olamaz. Hele hele Alevi toplumunu bölmeye, ayrıştırmaya, gericileştirmeye kimsenin gücü yetemez. Hangi inançtan olursa olsun Alevi-Sünni-Hıristiyan-Yahudi… Din adamlarına yönelik gerçekleştirilen saldırılar kabul edilemez.  Her zaman olduğu gibi, tarikatların ve gericiliğin karşısında olacağız.

Sayın Kaymakam’ımızın yakın ilgisi ve Güvenlik güçlerimizin itinalı çalışmaları ile, “dört kişilik”  bu çete, çok kısa sürede yakalanmıştır.  Provokasyona gelinmemesi ve bu hassas konunun bir daha kaşınmaması adına,  temsil ettikleri karanlık güçlerin de aydınlatılacağı inancımızla, bu konudaki Hassasiyet ve yakın ilgisinden dolayı,  En başta Sayın Kaymakamımız Cahit ÇELİK olmak üzere, Tüm Güvenlik Güçlerimize teşekkür ediyoruz”dediler.

Haber: Ümit Sağaltıcı

Foto: Arşiv

afdah.info

voir films