“TARİHTE KAYBOLAN DEĞİL, TARİH YAZAN OLACAĞIZ” - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

“TARİHTE KAYBOLAN DEĞİL, TARİH YAZAN OLACAĞIZ”

Bu haber 23 Eylül 2019 - 10:26 'de eklendi ve 233 kez görüntülendi.

Samandağ Belediyesi adına dün haber merkezimize yazılı açıklama yollandı. Deniz-Çevlik arasındaki çalışmalar ile ilgili son gelişmelerin aktarıldığı açıklamada, “Biz, Geleceği İnşa Ediyoruz!…” dendi.

Samandağ Belediye Başkan Vekili Selman Kahiloğulları imzalı açıklamada, “Biz, geleceği inşa ediyoruz!…

Çok uzak geçmişten günümüze kadar ne yapılıp ne yapılmadığına bakmaksızın ilçemizin çehresini değiştirmek, geleceğe dönük sosyo-ekonomik yaşamına pozitif etki edecek projeleri hayata geçirmek istiyoruz. Bu yönü ile vizyonumuz bahanelere sığınmak, günü kurtarmak değil, geleceği inşa etmektir. Bu noktada azmimiz ve kararlılığımız hiçbir koşulda değişmeyecektir. Bu çerçevede ilk adımlarını attığımız Deniz-Çevlik arasındaki projemize kararlı bir şekilde devam etmekteyiz. Projemiz durmuş veya projeye ara verilmiş değildir.

Çalışmalarımız esnasında çalışma bölgelerinde doğan pürüzler tamamen yasal çerçevede ele alınıp giderilmektedir. Bu noktada halkımızla başından beri paylaştığımız husus şudur:

Çalışma yapılan bölgeler tapulu, özel mülkiyet alanları değil tamamen kamuya ait ve devri belediyemize bakanlıklarca yapılan- yapılacak alanlardır.Bu alanlar içerisinde yerleşim yeri veya ticari mekanları olan vatandaşlarımıza yasalar çerçevesinde tebliğler yapılmış uygulama için ilgili kanun hükümleri belirtilmiştir. Buna rağmen mağdur olma ihtimali veya durumu olan vatandaşlarımızla bir araya gelinmiş, ortak çözüm aranmış ve kendilerinin mağdur olması durumunda mağduriyeti ve ihtiyacı tespit edilenlere belediye başkanımız ve yönetimimizce türlü yardımların yapılacağı, kordon boyunca belediyemizce yapılacak büfe ve çay bahçelerinin işletilmesinde öncelik tanınacağı, kendi tarlasında üretim yapanların ürünlerini pazarlamaya devam edebilmeleri için belediyemizce satış üniteleri düzenleneceği dile getirilmiştir.

Bu noktada halkımız anlayış göstermiş ve projemize destek verdiklerini belirterek kanuni yükümlülükler ve hükümler çerçevesinde hareket edeceklerini açıklamışlardır. Bu karşılıklı diyalog neticesinde yasal süreç devam etmekte ve biz belediye olarak da proje çalışmalarını sürdürmekteyiz, sürdürmeye de devam edeceğiz.

Kamuoyunun, süreci belediyemizin resmi hesaplarından takip etmesini, hiçbir şahıs, kurum,  kuruluş veya farklı yapının proje çalışmalarımızı politik, etnik, mezhepsel malzeme olarak kullanmamasını,

Samandağ’ın ve Samandağlının çıkarlarının tüm siyasi çekişme ve hesaplardan üstün olduğunun bilinmesini, bizlerin de bu perspektif ile hareket ettiğimizi ehemmiyetle belirtiriz.

Bunun yanında ZUHUR ZİYARETİ ile alakalı kara propaganda yapılmasının yanlış ve sakıncalı olduğunu belirtmekte fayda görüyoruz.

ZUHUR MAKAMI yerindedir, O’na ne bizim dokunma niyetimiz ne de kimseyi dokundurtma iznimiz vardır. Aksine O değerli makamı maneviyatına yaraşır bir hale getirerek daha işlevsel kılmak, toplum yararına sunmak amacındayız. Yapılacak her şey bu perspektifle yapılacaktır.

 Tüm bunların sonunda şunu diyoruz ki; Kimse direndik kazandık, geri adım attırdık, proje iptal oldu tarz tavırlara girmesin.Çünkü biz kimseyle bir savaş veya mücadele içerisinde değiliz ki kazanan-kaybeden olsun.Bizim tek mücadelemiz Samandağ’ımızın makus talihini değiştirme mücadelesidir.Turist gelip gelmemesi bir yana yaptığımız ve yapacağımız her şey öncelikle kendi insanımız içindir,kendi insanımıza verdiğimiz değerdendir.

Bu proje ve daha nice projemizle hedefimiz ilçemizin estetik, sosyal, kültürel ve ekonomik hayatını modern çağa taşımak, yöremizin özellikle mahrum kaldığı turizm sektöründen faydalanmasını sağlayacak adımlar atmaktır. Bu bağlamda birliğe, beraberliğe, dayanışmaya ihtiyaç vardır.

Kamuoyu nezdinde yaptığımız ve yaptırdığımız araştırmalar neticesinde, halkımızın ciddi çoğunluğu projelerimize olumlu bakmakta ve bunların bir an önce geçirilmesini arzulamaktadır. Halkımızın bu arzu ve talepleri, desteği bizleri daha güçlü kılmakta, yolumuza inançla, kenetlenerek ve özveriyle devam etmemizi sağlamaktadır.

Biz ne dediysek yaptık, ne yaptıysak savunduk! Bu anlayış çerçevesinde SAMANDAĞ SEVDAMIZ ilkesinin rehberliğinde tarihsel sorumluluğumuzu halkımıza karşı gerçekleştireceğiz ve tarihte kaybolan değil, tarih yazan olacağız.  Kamuoyuna saygılarımızla bildiririz” dendi.