Tarihte Bir İlk, Samandağ’da Vatandaşın ‘Aç mı Kalacağız’ Serzenişi SEBZE FİYATI ARŞI GÖRDÜ « Samandağ Ayna Haber

Kardeşim 1 tane 5 tane eklesen neyse sitenin anasını sikmeyin bu kadar aç gözlü olmayın 5 tane koy 4 tane koy kaldıran namerttir.

Şişlide Gece Hayatı

SON DAKİKA

Tarihte Bir İlk, Samandağ’da Vatandaşın ‘Aç mı Kalacağız’ Serzenişi SEBZE FİYATI ARŞI GÖRDÜ

Bu haber 12 Nisan 2022 - 13:03 'de eklendi ve 706 kez görüntülendi.

Piyasada ulaşım, eğitim, kira, giyim ve temizlik başta olmak üzere, yaşamın her alanına giren fahiş fiyatlar, sebze ve meyve fiyatlarını da etkiledi. Mevsiminde, meyve-sebze fiyatları uçtu.

Mevsiminde olan sebze fiyatlarının fahiş fiyatları vatandaşları kilo ile değil tane ile alım yapmaya zorluyor. İlçemiz vatandaşları da, manav esnafı da sebze fiyatlarında bir revize olmaması durumunda gidişatın kötü olduğunu ifade ettiler.

İlçemizde yıllardan beri manav esnafı olan Süleyman Sağlam’la sebze fiyatları üzerine sohbet ettik.

Uzun zamandır ilk defa böyle fiyatlarla karşılaştığını ifade eden Sağlam durumun böyle gitmesi ihtimalinde fiyatların daha da artacağının bilgisini verdi.

Konu üzerine yaptığı açıklamada manav Sağlam; “Eskiden kilo ile satış yapıyorduk. Şimdi değil kilo 5 tane sebzeyi bir arada veremiyoruz. Vatandaşlarımız anlayabiliyoruz. Fiyatlar çok yüksek olduğu için alamıyorlar bu nedenle bizim de satışlarımız düşüyor. Çoğu zaman sebzeleri satamıyorum elimde kalıyor. Bir sonraki güne yarı fiyatına vermek zorunda kalıyorum. Bu da benim cebimden giden para demek oluyor. Bu süreç maalesef hepimizi çok etkiledi.

Bir düşünün tarihinde ilk defa Samandağ seze fiyatlarının bu derece yükseldiğini gördü.

Domatesin kilosu 15 TL, Salatalığın kilosu 17 TL, Kapya biberinin kilosu 35 TL,

Samandağ Biberinin 40, Kabağın 15, Patlıcanın 30, Beyaz lahananın 8, Yeni mahsül patates 15

Normal 9, Fasulyenin ise 35 TL. Bu fiyatları gören vatandaş tane ile almasın da ne yapsın.

Biz yine çok şükür Samandağ’ında yaşadığımız için diğer İllere göre daha şanslıyız. Çünkü yakın zamanda özellikle Ramazan ayından sonra vatandaşlar sebze üretimine başlayacakları için az da olsa fiyatlarda bir düşüş yapılabilir ama genel olarak fiyatlar yüksek olduğu için vatandaşlar da biz de bu durumdan etkileneceğiz. Tek umudumuz bu fiyatların daha fazla artış göstermemesi. Yoksa işimiz yaş.” İfadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı