TARİHİ MİRASIMIZI TANITMAK GÖREVİMİZ" | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

TARİHİ MİRASIMIZI TANITMAK GÖREVİMİZ”

Bu haber 06 Eylül 2019 - 9:45 'de eklendi ve 37 kez görüntülendi.

CHP Samandağ İlçe Kadın Kolları Başkanı Mali Müşavir Yüksel Berber ve yönetimi tarihi mirasımızı gençlere, çocuklara kadınlara tanıtmak için Antakya Arkeoloji müzesi ile Sen Piyer kilisesine bir gezi etkinliği düzenledi.

Konu üzerine yaptığı açıklamada Başkan Berber; “CHP Samandağ ilçesi kadın kolları başkanı olarak ben ve yönetimim Antakya Arkeoloji müzesi ile Sen Piyer kilisesine gezi etkinliği düzenleyerek tarihi mirasımızı gençlere çocuklara kadınlara tanıtmak istedik. Amacımız sosyal kültürel zenginliğimize zenginlik katmaktı.

Birliktelik ruhunu artırarak halkımıza sahip olduğumuz tarihsel güzellikleri yerinde ziyaret ederek geçmişte bu topraklarda yaşayan insanlarımızın yaşamlarındaki kültürü kullandıkları eşyaları ve paraları yaşadıkları ibadet ettikleri yerleri görkemli mezarlarını göstermekti. Avrupalılar kilometrelerce uzaktan gelerek Hatay’daki dünyada 1,ci sırada Arkeoloji müzemizi ziyaret ederken bizler 1 saat mesafemizde olan tarihi güzellikteki müzeyi ve kiliseleri bilmiyoruz. Lütfen bu yerleri muhakkak geziniz çocuklarınızı da götürünüz ki yaşadığımız coğrafyanın önemini bilsinler. Bu etkinliğimize katkı sağlayan Samandağ belediye başkanımız sayın Av. Refik Eryılmaz’a ilçe başkanımız sayın Av. Turgay Abacı’ya ilçe yönetimime Kadın Kolları Üyeleri ve yönetimime gezimize teşrif eden halkımıza şahsım ve yönetimim adına çok teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber- Foto: Aslı Sağaltıcı                                                                                                         

afdah.info

voir films