ÜST REKLAM

logo

reklam
02 Kasım 2016

TARİHE SAYGI KOŞUSUNUN BU YIL 4.SÜ DÜZENLEDİ.

koso-a-kara-vakfi-2  koso-a-kara-vakfi-4

TARİHE SAYGI KOŞUSUNUN BU YIL 4.SÜ DÜZENLEDİ.

Ayhan Kara Vakfı’nın her yıl düzenlediği Tarihe Saygı Koşusunun bu yıl 4.sü düzenledi.

 Saatlerin otomatik geri alınmasından dolayı yarım saatlik bir gecikme ile 14.30’da Aspava Restaurant önünde başlayan koşu, sporcuların 5 km’li parkuru koşması ile yine Aspava Restaurant önünde  son buldu.

Maraton öncesi Samandağ tarihini anlatan tablolar sergilenirken, bayan ve erkek olmak üzere 2 kategoride yarışıldı. Maratonun şampiyon yarışmacılarına 1 tam Cumhuriyet Altını hediye edilirken, 2. yarışmacılara yarım, 3. gelen yarışmacılara ise çeyrek altın hediye edildi. Çok sayıda katılımın olduğu tarihe saygı koşusuna Samandağ İlçe Kaymakamı Dr.Cahit Çelik. Samandağ İlçe Emniyet Müdürü Namık Ayran, Samandağ Eğitim Sen Yönetici ve üyeleri ile Samandağ oda başkanları, dernek üyeleri,  Ayhan Kara ve Vakfı üyeleri katılım gösterdi.

Yarışma sonunda ilk üçe giren yarışmacılara ödüllerini  Ayhan Kara Vakfı Başkanı Ayhan Kara, Samandağ İlçe Kaymakamı Dr.Cahit Çelik, Samandağ Emniyet müdürü Namık Ayran ve Ayhan Kara Vakfı Üyeleri ödülleri takdim etti. Konuyla ilgili açıklama Yapan Ayhan Kara Vakfı başkanı Ayhan Kara ”Geleneksel olarak düzenlenen Selevkia Piera Tarihe Saygı koşusunun bu yıl 4.sü düzenlendi. Bundan sonra yarışmalarımız her yıl düzenli olarak devam edecek. Geçici olarak Görevinden uzaklaştırılan Eğitim Sen’li öğretmenlerimiz de yarışmamıza desteklerini sundular, biz Ayhan Kara Vakfı olarak daima öğretmenlerimizin yanındayız. Yarışmamızın en güzel taraflarından biri olarak en genç yarışmacımızın 1 yaşında ve en yaşlı yarışmacımızın 72 yaşında olmasıydı. Buradan herkese katılımlarından dolayı teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Tarihe Saygı Koşusunda ilk üçe giren sporcuların isimleri ise erkeklerde şöyle;

1-İsa Özçelik

2-Alper Uzel

3-Kenan Kaya

Bayanlarda ise şöyle;

1-Sude Taşdemir

2-Zehra Limondağ

3-Sevil Çapar

Share
843 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?