TAKKEYİ ÖNE KOY, DÜŞÜN! - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Şişlide Gece Hayatı

şişli escort

SON DAKİKA

TAKKEYİ ÖNE KOY, DÜŞÜN!

Bu haber 16 Ekim 2019 - 13:18 'de eklendi ve 275 kez görüntülendi.

Mızraklı Karantinaya Alın (Malı Mı?)

Fosseptiğin kokusunu bilmeyeniniz var mı? Neredeyse yoktur. Bir insanın değil, bir mahallenin fosseptiğe boğulduğunu düşünün, ilçenin ekonomisine yer veren tarihi ile Mızraklı Foseptik içinde yüzüyor. Oysa ne güzel ağırlamıştı seçim sürecinde Vekilleri, Muhtar Adaylarını, Belediye Başkan Adaylarını? Şimdi ne oldu, nerede bu memleketin hayırseverleri, Dernek Başkanları, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, şeyhleri kimse almıyor mu, bu burun direklerini kıran kokuyu? Algıda problem yaşar oldum. Orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüz değil mi? Ya çocuklar; nasıl bakıyorsunuz onların yüzlerine hanımlar, beyler! Geleceğimiz b..k içinde yüzüyor gören duyan yok mu? Ya anneler, öğretmenler, mahallenin ileri gelenleri nasıl reva görüyorsunuz yıllardır bunu kendinize?

İnsanlar cezaları umursamıyor bile…

Mahalleliden bir yakarış, “bir insan doğup büyüdüğü yaşadığı mahalleden utanır mı? Ben utanıyorum. Derenin o pis, o lağım kokan havasını ciğerimize her çektiğimizde biraz daha hastalandığımızı, biraz daha kanser olduğumuzu anlamayan ya da anlamak istemeyen ve bu duruma sessiz kalan Mahallemizin güzel insanları adına utanıyorum!
Her seçim döneminde dere ıslahı ya da kanalizasyon sözü veren ve seçim bittikten sonra bizi umursamayan verdiği sözü unutan görevlerinin sadece bayramlara, cenazelere ya da düzenlenen özel gecelere katılmaktan ibaret olduğunu düşünen bizim duyarsız yerel yöneticilerimiz adına utanıyorum! Mızraklı Mahallesi kokuyor ve insanlar maalesef bu şekilde yaşamaya alıştı ya a alıştırılmaya çalışılıyor. Bir önceki dönemin aynısını yaşıyoruz, şimdi dereye pis suyunu bırakanlara ilk önce uyarı sonra ise ceza kesilmeye çalışılıyor. Bu zaten çözümünün geçici olması yanı sıra daha önce denendi ve başarılı olmadı. İnsanlar cezaları umursamıyor bile…

Bu durumun tek çözüm yolu sekiz yıldır yapılacak diye bize sözü verilen kanalizasyondur. Yerel yöneticilerin bu konuya bir çözüm üretmeleri gerekir çünkü insanların sağlığı tehlike altında ki yöneticiler halkın sağlığını tehdit eden unsurları ortadan kaldırmakla mükelleftir.

Çocuklarımız sağlıklı büyümedikten sonra yapmaya çalıştığınız o büyük Asrın Projeleri bizim için hiç bir anlam ifade edemeyecek. Her Şeyden Önce Sağlık diyoruz ya. Ne güzel bir söz değil mi ama kimin umurunda. Bir İnsan Yaşadığı Büyüdüğü Mahalleden Utanır Mı, Ben utanıyorum. Herkes Adına” İfadelerine yer verdiler.

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı