"TABİATIN ÇIĞLIĞI" SERGİLENENECEK | Samandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

“TABİATIN ÇIĞLIĞI” SERGİLENENECEK

Bu haber 18 Eylül 2019 - 8:38 'de eklendi ve 57 kez görüntülendi.

“Tabiatın Çığlığı” Karma Fotoğraf Sergisi 21 Eylül 2019 Cumartesi günü saat: 15.00 (Hatay Tabip Odası Kurtuluş Cad. Ülkü Sok. No: 17/ A) Antakya’da yankılanacak.

Gerçekleşecek serginin 25 Eylül’e kadar ziyarete açık olacağı bildirildi.

Sergiyi organize eden fotoğrafçılar konu ile ilgili olarak yaptıkları açıklamada; “

“Ağaçların ayakları yok kaçmaya… / Elleri yok dövüşmeye… / Dilleri yok sövmeye… O halde… / Kaz dağlarımızı, Munzur dağlarımızı… / Hasankeyf’i, Cerrattepe’yi

Biz savunacağız biz… /  Dağların ve Ağaçların yanı sıra, denizleri, ormanları, nehirleri, gölleri, hayvanları / Biz koruyacağız biz…” (‘Kaz Dağları Andı’ndan uyarlanmıştır.)

“Betonlaşma ve sadece kâr amaçlı enerji üretimi / tüketimi, yol yapımı, baraj- santral inşası, dışarıdan çöp ithali, karbon salımı, akarsuların, denizlerin, göllerin ve dağların kirletilmesi / imhası devam ederse çocuklarımıza miras olarak çöl bırakacağız. Bunun için yeşille göz boyama (greenwashing) değil gerçek bir çevre politikasına ihtiyaç vardır. “

İşte biz 16 fotoğrafçı bir araya gelerek, Mersin’den sonra Antakya’da açacağımız “Tabiata saygı” temalı sergi ile sizleri bu konuda düşünmeye ve harekete geçmeye davet ediyoruz. 

Sergimizi başta Aysin ve Ali Ulvi Büyüknohutçu çifti olmak üzere, son on yılda dünyanın birçok yerinde ekolojik talana, iklim krizine karşı mücadele ederken öldürülen binden fazla çevreciye ithaf ediyoruz” ifadelerine yer verdiler.  

Caretta Caretta Sanat Galerisi

iletişim:  Adil Okay 05306017537, Servet Üstün Akbaba: 05335666280

Sergide yer alan fotoğrafçılar.

Abidin Yağmur, Adil Okay, Ali Osman Abalı, Ali Ziya Çamur, Derya Narlı, Fevziye Yürek, Ful Uğurhan

Hakan Ottaş, Hatice Ataç, Köksal Şahin, Özcan Yaman, Özgecan Aşlamacı, Servet Üstün Akbaba

Tülin Şahin Okay, Yasemin Arslantaş, Yılmaz Kilim

Haber – Foto: Ümit Dadük Sağaltıcı

afdah.info

voir films