SYKP’ye, BASINA VE KAMUOYUNA - Samandağ Ayna HaberSamandağ Ayna Haber

Ahmet Kaya

SON DAKİKA

SYKP’ye, BASINA VE KAMUOYUNA

Bu haber 21 Mart 2018 - 9:16 'de eklendi ve 86 kez görüntülendi.

“SYKP St. Simon Manastırı konusunda topa girer girmez penaltı yaptırdı !”

İlçemizde faaliyet gösteren Ayhan Kara Vakfı Başkanı Ayhan Kara, SYKP Hatay İl Örgütü’nün St. Simon Manastırı konusunda yaptığı ve kendisini de hedef alan eleştirilere tatlı sert cevap verdi. Vakıf Başkanı Kara, ‘ manastır benim özel mülkiyetim olmayacak, tapusunu almayacağım, korkmayın, yasalar da buna izin vermez ama bu gerçeği bilemeyecek veya yasal zeminini irdeleyemeyecek kadar talipsiniz iktidara’ diyerek gazetemize konuşurken, ‘siyasete hiç bir şekilde bulaşmamış ve bulaşmayacak bir vakfın kültürel mirasına, ilçenin isminin kaynağına sahip çıkmasını siyasi rant çerçevesine sığdıracak maharettesiniz’ dedi.

Vakıf Başkanı Kara, madde madde işlediği konu ile ilgili ” SYKP St. Simon Manastırı konusunda topa girer girmez penaltı yaptırdı !

1- Adını ilçemize veren manastırın Samandağ’a iadesi sürecini başlatan, tabirinizle iş insanının bir adı var, zikretmekten imtina ediyorsunuz, olur ya istemediğiniz bir tanınmışlığa yol açar, Ayhan Kara bu kampanyayı başlatmıştır, vakfının da bir adı var: Ayhan Kara Vakfı, bakın ben partinizin ismini zikrediyorum, hem de bu yüzden iktidara gelebilme ihtimalinizden korkmadan.

2- Şahsımın konuyla alakası buyurduğunuz bağlamda değil, yani manastır benim özel mülkiyetim olmayacak, tapusunu almayacağım, korkmayın, yasalar da buna izin vermez ama bu gerçeği bilemeyecek veya yasal zeminini irdeleyemeyecek kadar talipsiniz iktidara, potansiyel bir seçmen olarak pusulada partinizi pas geçerim, hoş bu umurunuzda bile değildir zira şahsımla ilgili pozitif hiçbir şeye tahammülünüz yok, bu sizi iktidara taşıyacak tek oy bile olsa.

3- Konunun kişisel meselem olmaması gerektiğinden söz ediyorsunuz, kişiselleştirmek isteyen bir şahıs onlarca STÖ ile defalarca toplantı yapmaz, il genelinde an itibariyle 10 bini aşan ve 50 bini hedefleyen bir imza kampanyası başlatmaz, kalede sıkı durun, ikinci penaltı da gol olur.

4- Siyasi hesaplaşmadan söz etmişsiniz, bunda haklısınız: Parti olarak dahliniz siyasi bir nitelik taşımazken siyasete hiç bir şekilde bulaşmamış ve bulaşmayacak bir vakfın kültürel mirasına, ilçenin isminin kaynağına sahip çıkmasını siyasi rant çerçevesine sığdıracak maharettesiniz, Allah var yaratıcılığınızı alkışlıyorum.

5- ‘Seni kim kastetti ki? Bahsettiğimiz iş insanı sen değilsin vakıf da başka vakıf’ dediğiniz an hakem düdüğü çalar, penaltı, gol olur bu da çünkü kaleciniz atılanı iç ediyor, pardon içeri alıyor.

6- Sanaldan yapılan ve hayretle izlediğiniz tartışmaları anlamamanız aslında hiç bir şekilde izleyemediğinize işaret: Konunun muhatabı tüm seçilmiş ve atanmışlarla sanal olmayan, fiziki görüşmeler yapıldı. Siz daha uyuyun. Bu topa sakın girmeyin zira kaleci son adam, kesinlikle penaltıdan bir gol daha yersiniz, cabası bir eksikle oyuna devam edersiniz.

7- Sanaldan atışma dediğiniz olgu sizi uyandırdığına göre iddianızın aksine birşeyler ifade etmiş ki topa girme gereği duymuşsunuz, St. Simon 1500 yıldır orada siz ise başlama düdüğünü az önce duydunuz.

8- Centilmenlik ve samimiyet nedir biliyor olsaydınız adını ve vakfının adını zikretmekten çekindiğiniz şahsı davet veya ziyaret eder, çabasına destek verirdiniz.

9- Hükmen yenilgi daha şerefli olacaktır, hakemin maçı minimum uzatması için dua edin.

10- Siz bu zihniyeti taşımaya devam ettikçe daha çok Yeniden Kurulursunuz Sosyalist kardeşlerim, Sosyalizm’den her ne anlıyorsanız, takıldığınız yerleri yüz yüze konuşmaya hazırım, çekinmeyin, korkmayın, bugüne kadar hiçbir siyasi parti mensubunu yemişliğim yoktur, yazdıklarınız da yok hükmündedir.”dedi.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı