logo

reklam

“SUTAŞI’NA SAHİP ÇIKIN”

“Yüzyılların Öğrettiği Bir Şey Varsa O Da Halkın Halktan Başka Kimsesi Olmadığıdır”

İlçemiz Sutaşı mahallesinde kanayan yara, çözümsüz problem olan ve halk sağlığını tehdit eden çöp transfer merkezinin kaldırılması umutsuz ve çaresiz bir şekilde kaldırılmayı bekliyor. Sutaşı mahallesi sakinleri durumdan bıkmış bir vaziyette çöp transfer merkezinin kaldırılmasını talep etmekte sonucunda sonuçsuz bir şekilde kalmaktadırlar.

Konu üzerine şikâyetlerini dile getiren Sutaşı Mahallesi sakinleri gazetemiz haber merkezine açıklama yaparak yetkililerin verdikleri sözleri tutmadıklarını ifade ettiler.

Konu üzerine yapılan açıklamada;

Yaklaşık 15 ay önce Samandağ belediyesi tarafından en verimli topraklar olduğu yere yani Sutaşı mahallesine bir çöp transfer merkezi kurdular. Toprağımızı, havamızı, suyumuzu kirletip zehirlediler. Çiftçimiz tarım yapamaz, çocuklarımız sokaklarda oynayamaz oldu. Gerçekleştirdiğimiz yürüyüşün ardından çöp transfer merkezine yetkililer geldi ama sadece geldiler. Yine sonuçsuz kaldık.

Kimse bize bu konuda yardım etmiyor. Bu konuya söz verildiği halde ortada çözüm için yapılan hiçbir şey yok. Bizim toprağımız ezelden beri vardı. Yüzyılların öğrettiği bir şey varsa o da halkın halktan başka kimsesi olmadığıdır. Söz verip, vaatte bulunan, sonrasında ise sözünü tutmayan siyasetçiler ve yetkililer ancak masa başı işlerle uğraşarak halkın taleplerini kulak ardı yaparlar.

Görün şimdi kimler tarafından aldatılıp kaldırıldığınızı.” ifadelerine yer verdiler.

Haber-Foto: Ümit Sağaltıcı

Share
402 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?